Kontracepcija

Yasmin i drugi lijekovi

Natalija Beljo, dr. med.

Za to vrijeme se već apsorbirao.

neylla01

zanima me dali samo antibiotici utjecu ili mogu i druge tablete... tocnije one za glavu, kafetin, lekadol, brufen? i da li utjecu one sumece tablete, max flu i supradyn.

Natalija Beljo, dr. med.

Samo kod antibiotika.

hugolina

Poštovana,
Pronašla sam u prethodnim odgovorima, ovisno o situacijama, da nakon terapije Medazolom treba dodatna zaštita tijekom naredna 2 tjedna, da treba dodatna zaštita za vrijeme dana dok se pije Medazol, pa i do situacija kada ne treba dodatna zaštita. Ne nalazim se niti u jednom od pronađenih situacija, pa Vam ipak molim odgovor.
Počela sam piti Logest prošli mjesec (1. kutija) te dam 20. dan ciklusa od stomatologa dobila terapiju i počela piti Medazol 5 dana po 2 tablete.
Znači da sam ga prestala piti 3. dan sedmodnevne stanke. Da li sada, kada sam započela 2. kutiju Logesta (danas je 2. dan) trebam naredna 2 tjedna dodatnu zaštitu?
Unaprijed se zahvaljujem na danom odgovoru.

ema542

Da li palitrex utice na efikasnost pilula, pila sam ga 4 dana?Hvala unapred.

Natalija Beljo, dr. med.

hugolina Ne, samo dok pijete antibiotik.
ema524 Da , dok pijete koristite kondom.

sil-va

Pozdrav,
Vidjela sam na forumu da se preporuča uzimanje folne kiseline.
Ja pijem Lyndinette tablete pa me zanima dali folna kiselina utječe na smanjenje djelovanja kontracepcije?
U ljekarni sam vidjela da ima od Dietpharma samo folna kiselina i još jedne vitamine koji osim folne kiseline sadrže i mnogo drugih vitamina.
Pa me zanima dali ima to neki učinak na djelovanje kontracepcije?
Dali postoje neki vitamini bilo koje skupine da utječu na djelotvornost kontracepcije?
Htjela bi počet piti vitamine radi zdravlja, ali ne bi htjela da da mi smanje kontracepciju.
Molim vas da mi preporučite neke vitamine i minerale.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vitamini ne utječu na djelotvornost i učinkovitost kontracepcije. U apotekama postoje mnogi multivitaminski preparati. Konzultirajte apotekare.

AngelDesconfiado

Postovani, zanima me da li uroantiseptik Palin (pipemidinska kiselina) umanjuje dejstvo kontraceptivnih pilula? Hvala unapred

AngelDesconfiado

Postovani, zanima me da li uroantiseptik Palin (pipemidinska kiselina) umanjuje dejstvo kontraceptivnih pilula? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuje djelovanje.

RoseM

Poštovana,
zbog upale dobila sam lijek Fluconax, zanima me da li on smanjuje djelovanje tableta Yaz? Ginekolog mi na pregledu nije ništa rekao, a sama sam kasnije na uputi o lijeku pročitala da ima neko djelovanje na kontracepcijske tablete, međutim, ne piše kakvo.
Hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

RoseM ,

jednokratna doza koju ste dobili neće imati utjecaja na funkciju kontraceptiva.

L.p.

ivanicaa

postovani , da li uz yasmin mogi piti sirup od ehinacee zbog jacanja imuniteta? Unapred Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da možete.

abynthe

Postovani

Imam pitanje vezano za mini pilulu Cerazette.
Uz Cerazette pijem antidepresiv Zoloft,nisam nigdje nasla da Zoloft interferira sa kombiniranim pilulama,pa me zanima da li interferira sa Cerazette pilulama???
Bila bih Vam zahvalna na odgovoruhappy))
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, interferira, točnije umanjuje učinak pilula.

abynthe

Postovani

Hvala na brzom odgovoru,ali na zalost mnogo sam prepadnuta sada jer sam mislila da ne interferira kao kod Logesta.
Naime imala sam prije tjedan dana nezasticen odnos.
Pijem Zoloft ima 2 mjeseca,a Cerazette godinu i pol.
Zadnji pregled u ginekologa je bio 27.05,i ultrazvuk,tanak endometrij,12-14 antralnih folikula.
Hipoteticki,sanse da do trudnoce dodje je moguca,ali s obzirom da imam policisticne ovarije,jesu li po vama velike sanse?
Oprostite na smetnji
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su jako male. Ne brinite.

abynthe

Zaista hvala Vam,V.Pblunk