Kontracepcija

Yasmin i drugi lijekovi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jankovic

postovani da li se diane smiju mesati sa aspirinom, cafetinom, i nalgesinom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako tu i tamo popijete koju od navedenih analgetika dakako da se neće ništa dogoditi.

linaaa22

Nisam našla nigdje temu yaz i drugi lijekovi pa sam onda odlučila ovdje pitati.
Ovako pijem yaz već 7 mjeseci.
U petak (29.11.) sam počela piti bijele tablete. U petak ujutro me je neka prehlada uhvatila pa sam otišla liječniku gdje sam dobila tablete cephabos 500 i moram piti po dvije tablete dvakih 12 sati (dakle to je 1mg svakih 12 sati). Terapija mi traje 4 dana, tako da cu taman završiti s uzimanjem cephabosa u utorak ujutro u 5h, a taman u utorak poslijepodne u pola 4 ( 15:30) počinjem s novim blisterom yaz tableta.
Mene zanima da li ove cephabos pilule utjecu na smanjenje zastite i da li moram koristiti dodatnu zastitu, iako sam ih pila u danima kad sam pila bijele yaz pilule, osim te dvije zadnje pilule koje u utorak ujutro moram popiti?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne utječu. Uz to sad uzimate placebo bijele tablete.

ivanicaa

Da li controloc smanjuje dejstvo Yasmina? Veliko Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

anamarija345

Postovani, smanjuje li se ucinkovitost Logesta ako kroz malo duzi period, tjedan do 2 svako dan pijem Ibuprofen 400?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

grila

Poštovani,

Zanima me da li ako je u pitanju povećano uzimanje anelgetika (ketonal,ibuprofen, paracetamol ) može doći do smanjenja zaštite.
Znači 5-7 ovakvih tableta dnevno tri dana zaredom..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

serenanaomi

Postovana,
zbunjena sam i nista mi vise nije jasno...
pijem Logest 10 mjeseci svaki dan u isto vrijeme.
Zadnja 2 tjedna sam radi upale zuba pila Augmentin i Medazol.
5.12. u petak sam popila zadnji Augmentin u 8 ujutro, a u 20 sati sam popila 1. tabletu Logesta iz novog pakiranja. Ubrzo sam imala spolni odnos i decko je ejakulirao u mene.
U subotu sam jos pila Medazol po uputama, no navecer sam popila na jednoj festi 2 case vina te u nedjelju nisam pila Medazol jer u uputatvima pise da se ne bi smio mijesati s alkoholom. Medazol sam popila jos jucer i danas mi je ostala zadnja tableta iz kure.
Takoder, do sada sam 1. tabletu Logesta pocinjala piti subotom, no ovaj put sam je popila ranije, u petak kako bi mi menstruacija pocela dolaziti ranije.
Prilikom spolnog odnosa nisam koristila nikakvu zastitu, jer sam skroz smetnula s uma da sam na antibioticima, ne znam kako mi se to moglo dogoditi... sad
Zanima me je li moguce da sam ostala trudna?
Vi kazete kako penicilin ne utjece na djelotvornost oralnih kontraceptiva, znaci za Augmentin se ne moram brinuti?
A za Medazol sam jedino pronasla ovdje da ste Vi rekli da smanjuje ucinkovitost Yasmina, vrijedi li to i za Logest? Posto u uputama o lijeku ni kod Logesta ni kod Medazola nisam naisla na upozorenje da moze doci do kontraindikacije tih djelatnih tvari pa sam mislila da nije ni potrebna dodatna zastita...
Takoder me zanima, posto sam.Logest ovaj put pocela uzimati dan ranije, je li mi taj dan mozda zastita od trudnoce bila dupla?
Oprostite na opsirnom postu, ali htjela sam navesti sve u detalje sto bi eventualno moglo utjecati na djelotvornoat Logesta...
Jako sam preplasena i nadam se da panicarim bez veze... Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće. Nastavite dalje s redovitim uzimanjem.

abynthe

Postovani

Zanima me imaju li tablete crvene rize( prirodni statin)
utjecaj na smanjenje cerazette kontracepcije?
Skinula sam se sa Atorisa i presla na ovo
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

pitalica121

Poštovani,
Već pet dana ,dva puta dnevno, pijem antibiotik Ciprol (u 9 h) a Jasmin redovito pijem u 23 h.Prije sedam dana sam završila sa terapijom Pancefa kojeg sam pila 5 dana. Sinoć i danas mi se pojavio smeđkasti iscjedak( kao blago krvarenje), koji me brine jer mi se nikad nije pojavljivao između pauza.
Možete li mi reći od čega bi to moglo da bude ?
Znam da ova dva lijeka ne smanjuju dejstvo pilula, ali da li je potrebna dodatna zaštita zbog dužeg vremena uzimanja, ako to ima smisla (trebam piti još pet dana Ciprol) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje uz pilule. Ne brinite i dalje nastavite s uzimanjem.

haira

Poštovani, pijem Yasmin već dosta mjeseci, danas mi je 2.dan pauze. Naime, zbog tonzilitisa mi je prepisan Ospamox, 8 dana. Na nekim mjestim na forumu sam pročitala da uz amoksicilin (koji je djelatna tvar ovog lijeka) treba koristiti dodatnu zaštitu, a na drugim mjestima da ne treba. Molim Vas skratite mi dilemu i recite mi da li je zaštita umanjena i trebam li koristiti dodatnu?
Lijep pozdrav, unaprijed zahvalna na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

TheMissTea

Da li ova vasa lista antibiotika koji uticu na kontraceptivne pilule vazi i za Novynette?