Kontracepcija

Yasmin i drugi lijekovi

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kako niste, u tablici ga nema. Dakle ne utječe.

lollipop

dobar danček! big-smile

idem na operaciju madeza na nozi (potkoljenica) i primit cu lokalnu anesteziju. no pijem yasmin tablete. pa moje pitanje slijedi: da li lokalna utjece na djelovanje yasmin tableta ili ne.. no stvar je u tome sto idem na operaciju za vrijeme pauze(peti dan).

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajme strašne li operacije happy. Ne utječe, ne brinite.

mucica1

Dobila sam Xyzal tablete (levocetirizinum) za alergiju, da li niti one ne utječu na djelotvornost Yasmina? A utječe li možda akupunktura na efikasnost? Pretpostavljam da ne, ali pitam čisto zbog duševnog mira happy
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne utječu.

Chantelle

Poštovana doktorice,
Nedavno sam prestala piti antibiotik Silapen, receno mi je da on smanjuje efikasnost Yasmin pilula. Zanima me koliko vremena mora proci da bi Yasmin pilule biti pouzdane tj. kad ce im prestat biti smanjeno djelovanje?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa mogli ste pročitati prvu stranicu ove teme pa vidjeti da Silapen/penicilini nisu na popisu

zbusenalopta

Imam uzasnu upalu uha i lijecnik mi je prepisao antibiotik klavocin (1g), pa me zanima dali klavocin smanjuje djelovanje jasmina. Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Imate odgovor ranije.

Mantia

pretostavljam da je pitanje bespotrebno, ali upravo sam počela piti novocef i piše u kutiji da on kao svaki antibiotik moze poremetiti crijevnu floru i time smanjiti apsorpciju oralnog kontraceptiva? da li je to istina ili mogu normalno imati odnos bez dodatne zastite? takoder jos jedno pitanje, diflucan utjece ili ne utjece na ucinkovitost kotracepcije?
hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Pozdrav, nije specifično navedeno koji antibiotik smanjuje djelotvornost kontracepcije tako da u to vrijeme pijenja antbiotika milom Vas koristit i dodatnu zaštitu. Ne znam da li znate za preparat Normia koji se preporučuje kod pijenja antbiotika da zaštiti crijevnu floru.

Pennywise88

Poštovana!

Da li pripravci za nadopunu željeza s vitaminom C, poput Floradix tonika mogu imati loše međudjelovanje s yasmin kontracepcijskim pilulama?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

forumas

Pijem sumamed, samo kroz dva dana, uz to i plimycol vag.Imam još četiri pilule cilest do kraja ciklusa. Može te li mi reći koliko dugo je potrebna dodatna zaštita.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate dodatnu jer imate još 4 tbl pred kraj i slijedi mjesečnica.

forumas

Molim vas da li znate kako djeluje seroxat i helex uz cilest, je li smanjena zaštita.

Natalija Beljo, dr. med.

Nigdje nije navedeno da bi smetali jedni drugima, ali ipak koristite dodatnu zaštitu.

Zmaya

Poštovana doktorice, imam pitanje vezano uz Yasmin i Daktarin vaginalete koje sam dobila za liječenje infekcije, koja je sada prošla i sve je u redu i pod kontrolom, naravno dok sam ih koristila nisam imala spolne odnose s partnerom, no zanima me da li Daktarin krema i vaginalete mogu smanjiti djelovanje Yasmin kontracepcijskih tableta jer ih pijem pa se bojim da mi se ne poremeti ciklus. Pozdrav i hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

haira

Postovana doktorice, mozete li mi reci utjecu li Sumamed i Panatus na pouzdanost Yasmin kontracepcijskih tableta i da li je potrebna dodatna zastita tokom uzimanja svega navedenog? Unaprijed hvala i lijep pozdrav!