Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Znam. Strah.

Po Vama nema nikakve šanse za trudnocom? Hvala i vise neću uopće pitati, doista. Nekako uvijek pokušavam uzeti sve opcije u obzir.
Sto se tiče ovoga, nema šanse?
Molim vas da mi na ovo ipak odgovorite.
Hvala puno puno puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema šanse da dođe do trudnoće.

kikky9

Hvala puno!
Ne znam koliko ima veze, noćas me je oko 3 ujutro probudila strašna mučnina. To mi se nikad ne dogadja. Jedva sam se nekako smirila. U 5 sam povraćala. Pretpostsvljam da mi nešto od hrane sinoć nije sjelo.
Trebam li sumnjati na ikakvu mogućnost trudnoće ili to nije povezano s time? Oprostite sto pitam, ali sad se bas sve nekako nakupilo.

Ivo Balenović, dr. med.

To nije povezano s trudnoćom.

kikky9

Okej.
Još sam negdje oko 7:30 povraćala i to jako (izgleda da sam se otrovala bas hranom), koliko znam popila sam pilulu nakon tog povraćanja i još sam išla na posao jedva. Odnos sam predvečer imala, koristila sam dodatnu zaštitu. U slučaju hipotetskom da se ne apsorbira tbl zbog kod povracanja (da je obrnuta situacija, da se popije pilula pa povrati) i da se to dogodi bas krajem drugog tjedna ciklusa (kao meni 13.-i dan aktivnih tableta), jel bi u tom slučaju postojala mogućnost trudnoće? Znam da je u nekim tjednima manji rizik u ovakvim iznimnim slučajevima.
Ovo mi je važno da znam, jer sam cijeli dan smušena od tog koliko mi je loše bilo.

kikky9

Okej.
Još sam negdje oko 7:30 povraćala i to jako (izgleda da sam se otrovala bas hranom), koliko znam popila sam pilulu nakon tog povraćanja i još sam išla na posao jedva. Odnos sam predvečer imala, koristila sam dodatnu zaštitu. U slučaju hipotetskom da se ne apsorbira tbl zbog povracanja (da je obrnuta situacija, da se PRVO popije pilula pa povrati) i da se to dogodi bas krajem drugog tjedna ciklusa (kao meni 13.-i dan aktivnih tableta), jel bi u tom slučaju postojala mogućnost trudnoće? Znam da je u nekim tjednima manji rizik u ovakvim iznimnim slučajevima.
Ovo mi je važno da znam, jer sam cijeli dan smušena od tog koliko mi je loše bilo.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

kikky9

Pitam za situaciju da sam slučajno povratila tu tabletu (13.-u) i da se vodi kao da se nije apsorbirala, i tu istu večer (12ak sati iza) imala odnos bez dodatne zaštite, a od nedjelje normalno nastavila piti. JE L bi tad bilo mogućnosti za trudnocom ? Ovo pitanje je neko uopćeno, kao kad netko zaboravi popiti pilulu (ako je bas u pitanju 13.-a) i tu istu večer nakon ima odnos?
Oprostite sto ovako cjepkam ali da znam za ubuduće pa da ne moram svako malo pitati

kikky9

Pozdrav.
Molim Vas ako mi ikako možete reci u slučaju da je ta 13.-a tableta bila propuštena ili da se nije apsorbirala, jel bi postojala mogućnost trudnoće ako sam dalje nastavila normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji.

kikky9

Ok. Hvala puno.
Treba li koristiti u ovom slučaju dodatnu zaštitu do kraja ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

kikky9

Pozdrav i hvala od srca na svim odgovorima.
Molila bih Vas samo; ne volim tu ni pisati jer prvenstveno nije ta tema, ali u prilično sam teškoj vezi i s partnerom nemam komunikaciju kakvu bih trebala imati i nekako sporohodno ali polagano vjerujem da ću izaći iz tog.

Možete li mi samo reci ovo sto ste napisali da i ako je 13.-a tableta bila propuštena (dakle, ako sam ju izbacila kroz povraćanje , onda se vodi kao propuštena) i tu istu večer 12ak sati iza sam imala nezaštićeni odnos, i dalje nastavila s pilulama… danas (četvrtak) na 18.-i dan sam imala odnos bez dodatne zaštite… isto ste rekli da je to sigurno..

Zanima me, da ne bi sad NETKO slučajno krivo shvatio čitajući ovo…
Može li se ostati u drugom stanju (trudna) kad je u pitanju 13.- aktivna tableta u ciklusu, ako se propusti? I ako ne, zašto nije moguće? Znam da mnoge žene pišu o tome da postoji mogućnost trudnoće ako se propusti koja tableta.

Samo Vas ljubazno molim da se ja prvenstveno nekako smirim ljudski, po čemu je to sve zaštićeno ako sam ipak propustila tabletu bas u toj sredini ciklusa i onda još nakon tog imala odnos ?
Ima li nekog pravila?

Oprostite na silnoj gnjavaži, doista ne želim biti teret, ali vodim jednu psihološku bitku i emotivnu, ali ovo sad nije post za takve teme.
Nemam razumijevanja od strane partnera pa ste trenutno jedina osoba koju mogu pitati.
Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste! Ne može doći do trudnoće!

kikky9

Ako smijem samo pitati, ono sto me buni jedino: Znam da ponekad napišete da je problem ako se kasni s uzimanjem pilule vise od 12 sati. Ako uzmemo da je kod mene bio takav slučaj (petak ujutro popila, subotu povraćanjem izbacila, tu istu subotu navečer imala odnos, i onda od nedjelje nastavila)…
Kako mogu znati da je to bilo zaštićeno, budući da je prošlo skoro 48 sati između petka i nedjelje? dakle, odnos je bio na dan propuštene tbl.

Ili je i u tim okolnostima isto zaštićeno?
Oprostite na ovolikim spisima, ali je situacija evo ipak nešto drugačija. Hvala najljepša.

kikky9

Hvala na svim odgovorima. Znam kako često pitam isto, ali sam bih željela znati postoji li ovdje ikakva mogućnost začeća jer je taj nezaštićeni odnos bio na dan kad sam povratila pilulu? Tako da ispada 48 sati između 2 pilule popijene (petak popila, subotu se nije apsorbirala i tu večer imala odnos i nedjelju nastavila s pilulom). Propuštena je bila 13.-a u kutiji.
Hvala Vam još jednom na izdvojenom vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji nikakva mogućnost začeća.

kikky9

Okej.
Od sutra sam četiri dana na pauzi.
Jel s obzirom na sve okolnosti potrebna zaštita u vidu prezervativa ili nije?

Lp

kikky9

Zaboravila sam napomenuti kako pitam za četiri dana kad sam na pauzi, je li tijekom ta četiri dana potrebna dodatna zaštita?

Hvala najljepša.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebna dodatna zaštita.