Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Pozdrav, zbilja zbilja se mučim i bila sam na svim mogućim opcijama sto učiniti, ako se jučer zadnja tableta nije primila. Dakle, popila sam ju pospana očito do krajnjih granica i onda tu dodatnu iz rezervnog blistera još od prošle godine. Ja vas molim doista ako možete pomoći i biti sto konkretniji. Odlučila sam ipak ići na pauzu ali ju kratiti na 3 dana.
Je li to u redu?
I jel iskreno moguće ako sam jučer popila redovno normalnu tbl i nakon nje tu iz rezervnog blistera (a ona ako mooozda ipak ne vrijedi radi roka), da bi ona poništila djelovanje prve ili bi se prva primila?

jel možda najbolje rješenje Napravit pauzu pa bit 3 dana; onda sam sigurna da je i ovaj zadnji dan od ciklusa ušao u ta 4 (za slučaj da se nešto nije apsorbiralo ili poništilo)?
Ja vas molim za odgovor jer je Badnjak i od jučer nikako nisam mirna, a željela bih ove Dane makar u miru provesti .
PUNO PUNO HVALA

kikky9

Pozdrav, molila bih Vas ikakav savjet s obzirom na situaciju .
Hvala Vam najnajljepsa, od srca.

kikky9

Ja Vas doista molim da mi date neki odgovor s obzirom na situaciju iz prethodnih postova. Je li dodatna (u slučaju da joj je istekao rok) mogla poništiti onu ranije popijenu? I na pauzi sam ali odlučila kratiti na 3 dana. Je li to u redu? Već tjedan dana povremeno osjećam bolove u donjem dijelu trbuha.
Molim vas za ikakvu pomoć.
Hvala hvala hvala puno puno

kikky9

Pozdrav i sretni i blagoslovljeni blagdani. Od petka sam na pauzi. Koju ću kratiti na 3 dana. Od ponedjeljka počinjem blister. Molim Vas, ne znam primate li poruke, ali ako ikako možete napisati ista i javiti jesam li dobro učinila za slučaj da se u četvrtak ono nešto nije primilo od tableta (i je li to uopće moguće)? No zato sam odlučila skratiti pauzu. Odnos sam imala uz dodatnu zaštitu.
Molim Vas,
Molim Vas… dajte misljenje ako ikako možete da znam kako dalje.

Ivo Balenović, dr. med.

Hvala, također. Pauzu možete skratiti na tri dana. Zaštita je očuvana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

kikky9

Puuuuno hvala na odgovoru.
Jel to znaci da ona tableta druga (onaj dan zadnji aktivni), nepotrebna nije mogla nekak “poništiti” prvu aktivnu sve i da joj je rok istekao?
Možda glupo pitanje ali valja znati.
U svim sam kombinacijama jesam li ok napravila, zaštitila se čak i da se nešto posljednji dan ciklusa nije primilo od tableta? U biti, ne može druga dodatna nepotrebna tableta (ako joj je rok istekao hipotetski) poništiti prvu??

Ivo Balenović, dr. med.

Ta tableta nije mogla 'poništiti' aktivnu.

kikky9

Onda sam u svakom slučaju dobro postupila s obzirom Na situaciju? Pauza je bila tri dana, krvarenje sam dobila s početkom nove kutije. Sve uobičajeno. Trebam li dodatnu zaštitu pri odnosima? I kad dodje vrijeme za novu pauzu može li biti 4 dana a da su sva 4 zaštićena?

Ivo Balenović, dr. med.

Dobro ste postupili. Ne treba dodatna zaštita. Iduća pauza može biti 4 dana.

kikky9

Pozdrav, jutros sam popila tabletu i 2 sata poslije imala mekanu jako stolicu. Nisam ništa dodatno uzimala. Jel se apsorbirala u tih dva sata tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Apsorbirala se.

kikky9

s obzirom na tu vrlo mekanu stolicu (jedna proljevasta), koja je nastupila 2 sata nakon popijene tablete imala sam navečer odnos (taj isti dan ) bez dodatne zaštite. Jesam li se trebala dodatno stititi ili popiti dodatnu pilulu ? Ps već nekoliko tjedana imam problem s kožom (pretpostavljam od maske za lice), pa mi je dermatologinja dala acidi borici i neku kremu koju koristim nešto duže (iako se koristi 7dana), ali posto mi ta bubuljica teško prolazi, tj premješta se na bradi, tretiram duže već sada, Doduse nisam bas revna, ali krema je na bazi kortikosteroida , može li umanjiti djelovanje Yaza?

kikky9

Pozdrav, imala sam odnos sinoć, bez dodatne zaštite, jutros naravno panika jesam ili nisam dobro popila jer sam u velikoj žurbi bila (molim Vas samo za točnu info, posto sam dodatnu uzela iz onog blistera starijeg kojemu je rok trajanja do 1.2025.) jel ta tableta Okej iz dodatnog blistera? I čak i da joj zbilja ne valja rok ili nešto, ona ne može poništiti djelovanje prve? Molim molim Vas odgovor, sto prije jer već sam u panici sad

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebna dodatna zaštita i krema ne umanjuje djelovanje kontraceptiva. Tableta iz dodatnog blistera je ok i ne može poništiti djelovanje prethodne.

kikky9

Bit ću još malo dosadna pa molim da ne zamjerite: ta dodatna pilula je iz blistera koji piše da traje do siječnja 2025. Ali sam je blister dugo otvoren, sigurno godinu dana. Jel svejedno i da joj je nekim slučajem istekao rok, ne bi mogla “poništiti” prvu aktivnu?

Drugo, dalje naravno s jednom nastavljam, zaštita je potpuna i ne treba dodatna? I taj isti dan kad sam imala tu jako mekanu stolicu 2 sata nakon popijene tbl (a nisam onda popila dodatnu) navečer sam imala odnos bez dodatne zaštite. Dakle bez prezervativa. Jel to bilo zaštićeno?

I ako budem na idućoj pauzi sva 4 dana, hoću li sva 4 (i taj 4.-i ) bit zaštićena ili treba dodatno, s obzirom da sam prošlu pauzu kratila na tri dana?

Oprostite na puno pitanja, ali to su najkonkretnije moguće situacije, pa sam zahvalna za svaki odgovor !!
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta je djelotvorna i zaštita traje cijelo vrijeme - i za vrijeme uzimanja tableta i za vrijeme pauze.

kikky9

Shvacam happy no malo sf-ovsko pitanje, da je ta dodatna bila neka s isteklim rokom ili ne znam sto, onda bi se svakako prva primila??

Onaj dan kad sam imala jednu proljevastu stolicu 2 sata nakon uzete tablete (nisam ništa dodatno taj dan uzela) navečer sam imala i odnos, jel to bilo zaštićeno?

kikky9

I molila bih samo odgovor za utorak kad sam popila ujutro tabletu i nakon 2 sata imala jednu jaču mekanu proljevastu stolicu. U utorak navečer sam imala odnos bez dodatne zaštite. Je li to bilo zaštićeno u potpunosti ? Jesam li trebala dodatnu tabletu popiti ili uzeti kondom ili je ta tableta ušla normalno u organizam?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste i nije potrebna dodatna zaštita.

kikky9

Doktore, ma razumijem ja sto pisete generalno, ali ja pitam za taj jedan dan protekli tjedan kad sam nakon 2 sata od popijene tablete imala jako mekanu proljevastu stolicu (jednu nakon 2 sata) i nakon tog navečer odnos. Taj dan ništa dodatno nisam popila radi te jedne takve stolice, a u odnosu nismo koristili dodatnu zaštitu.
Je li taj odnos bio zaštićen??

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 27
Naprijed