Kontracepcija

Yaz i PAUZA

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Taj je odnos bio zaštićen.

kikky9

S obzirom da sam na prošloj pauzi bila tri dana, sad ću ići na regularnu pauzu od četiri dana. Je li mi zasticen normalno i idući ciklus onda i pauza od 4 dana?
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Idući ciklus je normalno zaštićen.

kikky9

A pauza sad koja mi dolazi koju vraćam na četiri dana? Je li i ona zaštićena bez obzira sto sam prošlu kratila na 3 dana?

Ivo Balenović, dr. med.

I tada ste zaštićeni, bez obzira što je prethodna bila 3 dana.

papiric028

Imam 16 godina i kasni mi menstruacija oko 10 dana.. Nevina sam i nemam odnose ali ponekad prakticiran peting s momkom. Je li moguće da sam trudna? Nije došlo do erekcije, ali nisam sigurna je li bilo pre-ejakulata na prstima , a i ako je bilo je malo. Napravila sam test tjedan dana nakon što mi je menga trebala doći i izašao je negativan.. Trebam li biti zabrinuta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, trudnoću možete isključiti.

papiric028

Je li moguće da je test pokaza krivo?

papiric028

Primjetila san smeđi iscjedak već par dana

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom kada je rađen, test bi trebao biti vrlo pouzdan.

papiric028

A šta ću sa iscjetkom, ukazuje li on na trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne ukazuje

kikky9

Na treći dan pauze imala sam odnos bez dodatne zaštite (dakle, bez kondoma). Na pauzi sam ovaj ciklus četiri dana bila. Isprika, zbilja zadnji put pitam: ovaj odnos na treći dan pauze je bio znaci zasticen bez obziran sto nismo koristili prezervativ i sto je prethodna pauza bila kraćena?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je potpuna.

papiric028

Da mi oprostite što smetam, kasni mi i dalje, 13. dan. Dali je moguća ipak da san trudna? Ili je pak kašnjenje povezano sa mojom dobi?

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite test, to je jedini način da doznate o čemu se radi.

kikky9

Isprika malo sam se pogubila jer ne znam sad kom ste odgovorili; ovaj odnos koji sam imala sad na treći dan pauze bez dodatne zaštite, s obzirom da sam prošlu kratila, a ovu imala četiri dana, je bio zasticen?

kikky9

Ili smo trebali dodatnu zaštitu u vidi prezervativa koristiti?

kikky9

Ako možete samo nadimak staviti kad pisete, vidim da piše još jedna djevojka pa da znam na koji dio meni govorite, vezano uz posljednje sto sam pitala. Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Odgovor je za papiric028