Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Ne znam jeste li meni pisali ovo za test ili djevojci gore.
Zanima me jel ovaj odnos koji sam imala na treći dan pauze bio zasticen potpuno, a bila sam sad 4 dana na pauzi. prošla je bila 3 dana.
Sad sam bas odnos imala na treći dan pauze u pauzi koja je (za razliku od prošlog ciklusa) trajala četiri dana. Jesmo li trebali koristiti prezervativ ili ?
Hvala najljepša

kikky9

Okej: ako može sto se mene tiče;
Zanima me jel ovaj odnos koji sam imala na treći dan pauze bio zasticen potpuno??, a bila sam sad 4 dana na pauzi. prošla je bila 3 dana.
Sad sam bas odnos imala na treći dan pauze u pauzi koja je (za razliku od prošlog ciklusa) trajala četiri dana. Jesmo li trebali koristiti prezervativ ili ?
Hvala najljepša

Ivo Balenović, dr. med.

Potpuno je zaštićen.

kikky9

Hvala puno, kao i uvijek. Samo još nešto; nismo trebali koristiti prezervativ kao dodatnu zaštitu? (Jer nismo pa da budem sigurna).

Ivo Balenović, dr. med.

Niste trebali koristiti prezervativ.

kikky9

I htjela sam pitati još; tijekom ove pauze sam imala vrlo oskudno krvarenje, ali ipak je nastupilo. Je li to normalno?

papiric028

Obavila san još jedan test za "drugo stanje", negativan je, i prvi i drugi su negativni.

Ivo Balenović, dr. med.

To je normalno i uobičajeno.

kikky9

Pozdrav.
Uvijek neko pitanje; ali kontracepcija je u pitanju pa nastojim maksimalnu odgovornost imati prema tome.
Dakle, jutros kad sam pila pilulu aktivnu mi se desilo (valjda radi suhoće u ustima) da kao da je malo zapela u grlu ili nije onako glatko prošla. Ne znam, ja sam još vode išla naknadno uzeti, da ju još potjeram ali nisam ništa osjetila. Ako je i otišla u grlo i čak i da je zapela jel bi prošla nekako i apsorbirala se?
Možda glupo pitanje ali evo.

Ivo Balenović, dr. med.

Prošla je i apsorbirala se.

kikky9

Pozdrav: valjda sad imam najhitniju situaciju ikad:/ u ponedjeljak sam započela novi blister. Ja vam to inače sve dokumentiram, snimim na mob da sam popila pilulu i zabilježim u blisteru. I neki dan mi se zapunila memorija na mobu, brisala sam sve i izgleda obrisala bas prvi dan nakon pauze od 4 dana prije tog. U blisteru vidim da je zaokruženo da sam popila tu prvu (ali evo nemam snimka na mobu i odmah panika nastala). Bas sam na prvi dan imala odnos u ponedjeljak i u srijedu. I u subotu (jucer). U slučaju da sam preskočila tu prvu tabletu pa da je slučajno pauza bila 5 dana (ne daj Boze, sto mislim da nije), ali ako SLUČAJNO JEST, kolike su šanse za trudnoću? I kad se najranije može ona provjeriti sigurno iz krvi ako je došlo do oplodnje?

Bas sam preplašena. A treba cijeli ciklus prezivjeti dalje.

Evo molim Vas koliko god možete detaljno mi reci i savjetovati me kako dalje.
Lijep pozdrav i puno najvise hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji šansa niti ako je pauza bila 5 da. Test na trudnoću je vrlo pouzdan dva tjedna nakon odnosa.

kikky9

Ajme hvala Vam.
Znaci čak i da je pauza bila tih 5 punih dana (i da sam na treći pa i peti dan pauze imala odnose), NEMA ŠANSE ZA trudnocom??
(Bez obzira sto sam kratila onu prethodnu)?

Ima li onda uopće potrebe raditi test na trudnoću kroz neko vrijeme ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

kikky9

Hvala puno, Doktore. Ne znam koliko ste i jeste li svjesni, ali zaista Vaši odgovori ovdje i Vaši savjeti neizmjerno mnogo znače.
Od srca Vam hvala.

Neizmjerno hvala.

Uzimajući u obzir sve okolnosti koje sam napisala, pauzu koja je bila prije skraćena i ovu sad (AKO I JEST BILA PET DANA), s obzirom na odnose koje sam imala i za vrijeme tih pet dana.. nema šanse za trudnoćom ??

Sve i da je bila pauza od pet dana?

Puno puno hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema šanse.

kikky9

Hvala Vam puno.
Evo, sto reci.
Trebam li u ovom ciklusu onda koristiti dodatnu zaštitu ili nije potrebna?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebno.

kikky9

Obećajem Vam, nemam kako drugo da neću vise propitkivati ali užasno mi je stresno razdoblje. Ja sam bas imala nezaštićen odnos na taj 5.-dan pauze. Ako uzmemo to u obzir odnos na 5.-dan pauze ima li ikakve šanse ali ikakve za trudnocom, iako je redovna Yaz pauza 4 dana.
Krvarenje je u tom periodu bilo normalno.
Dakle, sam odnos je bio taj 5. Dan navečer.

To je sve. I zbilja neću vise po tom propitkivati ukoliko smatrate da nema šanse čak i ako je pauza bila duža za jedan dan i TO NA DAN KAD SAM IMALA ODNOS?
Hvala Vam i doista neću smetati vise

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, više nema smisla neprestano odgovarati na ista pitanja.