Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, a nastavite dalje s novim blisterom bez pauze od 7 dana.

lala365

Poštovani,
U petak 1.7. sam imala odnos, popila sam tabletu redovno. Jucer, subota 2.7. nisam imala odnos, ali sam zaboravila popiti 5. tabletu iz blistera. Danas, nedjelja 3.7. sam imala odnos i tek poslije shvatila da sam jucer zaboravila uzeti tabletu, proslo je vise od 12 sati, uzela sam tabletu koju sam zaboravila jucer i sat vremena poslije popila redovnu tabletu. Imam li razloga za brigu? Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo biti problema.

lala365

Hvala Vam puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Sibica

Postovani pijem logest godinu i po i ovaj mjesec zaboravila sam popiti u sub (11tableta) pa sam u nedjelju (12tableta) nakon ponoc popila dvije (11 i 12), medutim svaki dan ih normalno pijem ujutro. Danas, u ponedjeljak (13tableta), sam nastavila kako inace pijem u 7h. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce s obzirom sam u nedjelju imala spolni odnos sa snosajem te nakon njega popila te dvije tablete koje sam trebala ujutro? unaprijed hvala na odgovoru

Sibica

Također da li normalno radim pauzu na kraju blistera i da li je do kraja tog blistera potrebna dodatna zaštita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ko raja blistera treba, dalje s novim blisterom ne treba.

Sibica

Znaci uz dodatnu zastitu iskljucena je trudnoca iako sam popila dvije tablete odjednom nakon sto je proslo vrijeme? hvala vam puno ba odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije u potpunosti isključena ali postupite tako.

gmail90

Postovani,
Uzimam tablete Yasmin sada 3. mjesec vec. Prvi mjesec pocela sam uzimati uz prvi dan krvarenja, popila 21 i nakon pauze tek 9. dan pocela piti(zaboravila). Nakon popijene 21 tablete, napravila sam pauzu od 7 dana i 8. dan pocela redovno piti gotoco tocno u minutu svaki dan. Jesam li s tom trecom kutijom zasticena od nezeljene trudnoce ili je potrebno dodatno paziti?
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.

Noke

Postovanje, prvi put koristim kontracepciju tacnije Diane 35, 5 dana sam pila redovito medjutim 6 dan sam umjesto u 12 popila u 22 to jest sa zakasnjenjem od 10 sati. I mora li se svaki dan piti tacno u isto vrijeme mislim nekad umjesto u 12 zaboravim pa popijem oko 13.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Približno u točno vrijeme treba uzimati a ne kad se vi sjetite. Time umanjujete djelotvornost pilula i zaštitu.

ninch

Pije Qlairu vec 4 mjeseca. Nikad mi se nije dogodilo, no zaboravila sam popiti 22.tabletu te se sam to otkrila tek kad sam trebala popiti sljedeću. Pošto uz sebe nisam imala novi blister da bi počela s njim kako je na uputama, popila sam tu 23.tabletu(zaboravljenu nisam). Što da dalje radim, kakva je sad zaštita od trudnoće? Odnos nisam imala 7 dana dana prije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neaktivne bacite i krenite s novim blisterom.

zekoslav712

Pitanje:

Pijem Diane 35 vec godinu dana i ovaj mjesec sam isla na put gdje sam pocela s novim blisterom...inace pijem prije spavanja,oko 23 i tako sam pila prva 3 ili 4 dana na putovanju dok nisam zaboravila popiti jednu ...nju sam popila u 9 ujutro i nastavila uzimati pilule cim sam se probudila jer mi je tako bilo lakse i nisam nijednu propustila...inace ih uredno pijem i nikad ne preskacem... zadnju sam popila u cetvrtak i ocekujem mjesecnicu,no medjutim jos nije dosla pa me zanima imam li razloga za brigu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu. No za ubuduće nemojte raditi takve oscilacije.

mila94

Postovani, zanima me nakon koliko vremena od prestanka koriscenja yazz pilula, je moguce zacece?

ninch

Pijem Qlairu 5 mjeseci redovito. Nedavno na 22.dan sam zaboravila popiti tabletu te sam to otkrila dan kasnije kada sam trebala popiti sljedeću, no na uputama je pisalo kako trebam početi s novim blisterom. Kako ga nisam imala uz sebe, popila sam redovno 23.tabletu te nastavila blister do nedjelatnih tableta po savjetu ginekologa te trebala početi sa novim blisterom. Točno na taj dan kada sam trebala početi s novim blisterom sam zaboravila tu 1.tabletu te ju popila dan kasnije s tabletom za 2.dan u redovno vrijeme. Jako me muči to što sam imala odnos bez zaštite 26.dana prošlog ciiklusa. Molim Vas da mi pojasnite je li moguća trudnoća te kakve su šanse za to? Oprostite na glupom pitanju, ali sam čitala da je to dosta rizično, no da ne može odmah doći do tako drastičnog pada hormona zbog dugotrajnog uzimanja tableta.