Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mila već idući ciklus po prestanku uzimanja.

Zabrinuta.mala.

Hitnoo!

Pijem Softinelle P tablete. Sad sam na trecoj kutiji. Ima ih 14 roze i 4 bijele u kutiji. Nisam sigurna jel sam jucer navecer popila tabletu.. i jos sam sanjala da ju nisam popila sto me dodatno zbunilo. Ne znam sta da sad napravim? Da nastavim redovno piti tablete ili ne?
Molim vas pomoc

Zabrinuta.mala.

*ima 24 roze.
Krivo sam napisala da ne bi bilo zabune

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimate dalje redovno uz dodatnu zaštitu do kraja aktivnih tableta.

Zabrinuta.mala.

Znaci pijem tu pilulu koja je po redu makar ju mozda nisam popila jucer? A sto je s onim da moram baciti pilulu koju sam zaboravila i ovu nakon nje taj drugi dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte preostale aktivne do kraja u vrijeme kad ste uzimali uz dodatnu zaštitu.

tsmarta

Postovani! Pijem tablete Naelia vec otprilike 7 mj oko 22h. No, 12.10. sam ju zaboravila popiti (14.tableta u kutiji) i sjetila sam se tek 14h poslije dakle 13.10. u podne, odmah sam ju popila i dalje nastavila s tabletama kao i inace. Problem je sta sam tu vecer 12. imala odnos pa me strah od moguce trudnoce?? I je li obavezna zastita sljedecih 7 dana? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala za trudnoćom. Dodatna zaštita do kraja aktivnim pilula.

leut23

Postovani,

Puno sam citala pitanja i odgovore na ovu temu i puno je slicnih situacika, ali pisem cisto da si potvrdim informacije i ne panicarim. Pijem lindynete vec godinu dana. Novu kutiju sam zapocela u cetvrtak i taj dan sam imala odnos s ejakulacijom. Trecu tabletu sam zaboravila uzeti te sam ju uzela iduci dan u podne, dakle proslo je 15 sati od zaboravljene tablete. Prema svemu procitanom, sansa za trudnocu je minimalna, a sljedeca dva tjedna je potrebna dodatna zastita i sve bi trebalo biti u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da.

Dorili

Lijepi pozdrav, naime javljam se iz straha od trudnoce. Pijem Belara pilule vec 4 godine bez pauze te nikada do sad nisam zaboravila nijednu i uvijek sam tocna. Prije 3 dana sam prvi puta preskocila tabletu i popila ju 20 sati kasnije te nastavila normalno uzimati svaki dan u isto vrijeme ko i inace. Tada mi je bio 12. dan ciklusa tj. 6. tableta iz pakiranja. Taj dan sam imala odnos sa svojim deckom s kojim sam vec par godina tako da su nam moje pilule jedina kontracepcija koju koristimo. Kada sam shvatila da sam zaboravila pilulu iduca 3 dana smo izbjegavali odnose te smo nastavili danas tj. 16. dan ciklusa. Dali postoji sansa za trudnocu ? Ako da dali ce mi pomoci ako sutra ujutro popijem tabletu za dan poslje? Hvala unaprijed na vasem vremenu.

leut23

Hvala na odgovoru! da li bi za svaki slučaj bilo potrebno raditi test na trudnoću? i što se tice uzimanja pilula, uzimam normalno pauzu od 7 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leut pauzu da ako je iz prvog dijela blistera. Ako ste propustili iz zadnjih sedam onda dalje uzimate bez pauze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dori šansa je mala. Dodatna zaštita tjedan dana.

mih.a.ela

Poštovani!
Zaboravila sam popiti 6. tabletu po redu, popila sam ju 15 sati poslije i nastavila normalno piti ostale. Dva dana prije zaboravljene tablete imala sam nezaštićeni odnos. Unazad dva do tri dana osjećam blage bolove u donjem dijelu trbuha, kao kad trebam dobiti menstruaciju. Postoji li mogućnost da sam trudna i trebam li napraviti test?

mih.a.ela

Zaboravila sam naglasiti da sljedeću menstruaciju trebam dobiti tek za 10 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test ne trebate raditi jer za isti vam mora kasniti menstruacija. Ako ste dalje redovito uzimali i imali dodatnu zaštitu mala je šansa za trudnoćom.

leptirica19

Poštovani,
pijem qlaira tablete i sinoc sam zaboravila popiti 8.tabletu iz pakiranja i popila sam je tek nakon 23 sata i odmah nakon sat vremena i 9.tabletu kako ide po rasporedu. inace sve tablete redovno uzimam a danas sam imala nezasticeni odnos u kojem on nije svrsio u mene(u zadnjih 7 dana prije toga nismo imali odnose),zapravo odnos je jako kratko trajao jer vec par dana imam spotting pa mi je to smetalo. Postoji li opasnost od trudnoce?
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne postoji.

pero123456

Poštovani,
pokušao sam pisati pod Ginekologija i opstetricija i pod Kontracepcija, ali vidim da nema moje poruke, pa sam pokušao i pod drugim profilom.
Ispričavam se ako se moja poruka pojavi nekoliko puta i na opširnom pitanju. Moje pitanje ide ovako:
Djevojka je počela piti Triquilar kontracepcijske pilule i popila je prvu kutiju redovno i nakon prve kutije napravila sedmodnevnu pauzu. Nije bilo nikakvih problema,
dobila je menstruaciju.

22.10. smo imali nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom
23.10. joj je bio zadnji dan sedmodnevne pauze te ujedno i zadnji dan krvarenja
24.10. je popila prvu tabletu iz nove kutije kao što je u trebala u 15 h
25.10. je popila tabletu kao što je trebala u 15 h
26.10. smo imali nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom, taj dan je isto popila tabletu u 15 h
27.10 je popila tabletu kao što je trebala u 15 h
28.10 je zaboravila popiti tabletu
29.10. je zaboravila popiti tabletu u 15 h, sjetila se negdje oko 22 h i popila dvije propuštene tablete, dakle tablete od 28.10. i 29.10
30.10 je popila tabletu u 15 h kao i inače.
Je li moguće da zatrudni zbog propuštenih tableta i spolnih odnosa koje smo imali? Trebali nastaviti uzimati tablete kao i inače?

Molim vas da mi odgovorite. Hvala vam