Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može doći do trudnoće zbog propuštene pilule. Dalje neg uzima do kraja blistera prema uobičajnoj shemi uz dodatnu zaštitu.

Samosek

Poštovani,

Pijem Yasmin pilule 3 godine. Zaboravila sam popiti 14.tabletu u pakiranju. Popila sam je zajedno s 15.tabletom. Imala sam odnos u tih 24 sata sto nisam popila pilulu.
Kolike su sanse za zacecem?
Da li da radim uobicajenu pauzu ili nastavim piti novi blister?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male. Dalje prema shemi normalno nastavite.

pandorasz

pozdrav,
pijem diane 35 pet mjeseci.21. popila sam zadnju tabletu iz kartice i cekam da dobijem mjesecnicu, danas (24.) sam imala odnos i decko je svrsio u mene

kolika je mogucnost za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva.

Zlica

Poštovani,
Pijem već 5 godina Lindynette 30. Nažalost dogodilo mi se da sam zaboravila popiti tabletu u prvom tjednu. Točnije, u četvrtak sam počela sa novom kutijom te mi je to bila prva tableta, taj dan sam imala spolne odnose u kojima je dečko svršio u mene. Drugi dan se dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu, te sam to tek primijetila treći dan kada sam popila zaboravljenu tabletu i tabletu od tog dana. Da li je mogućnost trudnoće velika?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska, ali ipak postoji.

paanicaar123

Postovani,

pijem naelia tablete vec skoro godinu dana bez prekida. Naime, u utorak sam zaboravila popiti tabletu i popila sam je u srijedu ujutro (proslo je nekih 15 h od zaboravljene tablete). Dva dana nakon toga imala sam dva uzastopna nezasticena odnosa u razmaku od 1 sat gdje decko nije eakulirao u mene, ali nije siguran je li izvadio na vrijeme i jeli uspjeo eakulirati malo i u mene. Moje pitanje je, postoji li mogucnost za trudnocu, i da li da popijem onu tabletu za hitnu kontracepciju? Ne znam je li zastita smanjena ako sam popila zaboravljenu tabletu nakon 15 sati, jer u uputama pise da je do 12 sati u redu. sve nakon toga nije.

Hvala vam najljepsa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom kontracepcijom. Neće doći do ovulacije zbog par sati kašnjenja.

Martina.tina112

Postovani,

pijem naelia tablete godinu i pol dana. Naime nekad u drugom tjednu uzimanja sam zaboravila popiti jednu tabletu koju nisam nadoknadila. Ostale sam sve popila u vrijeme kada sam trebala. U tom tjednu u kojem sam zaboravila popiti tabletu imala sam redovite odnose sa deckom bez svrsavanja u mene jer nisam bila svjesna da sam zaboravila tabletu. Menstruacija mi je kasnila jedan dan i bila je jako oskudna. Trajala je 4 dana ali je bila oskudna i crne boje kao sto da sada nije nikada bilo. Mogu li se osloniti na to da je to bila prava menstruacija i da nije doslo do trudnoće? Moze li to biti lažna menstruacija? Hvala Vam puno na odgovoru i strpljenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radilo se o normalnoj menstruaciji. Krvarenja kod žena koje uzimaju kontracepciju su oskudna, a ponekad mogu i izostati. Ukoliko želite biti 100% sigurni učinite test na trudnoću.

Lucija95

Pozdrav. Pijem softlinele vec godinu dana. Zaboravila sam popit prvu tabletu tj zakasnila vise od 12 sati kada sam skuzila odmah sam je popila i primjenjivala dodatne mjere zastite iducih tjedan dana kako i pise u uputama. Pila sam ih redovno do 21. Teblete koju tam također propustila. Napravila sam kako pise u uputama i dovrsila aktivne pilile iz te bliste, bacila placebo i pocela piti aktivne pilule iz nove bliste. ( kako i pise u uputama). Međutim ja sam tek sad skuzila da sam ja zapravo zaboravila sveukupno dvije tablete popit (1. I 21.) U uputama pise da se u slucaju dvije propustene tablete treba konzultirat s ljecnikom. I sad ne znam jesam li dobro postupila ili ne ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili. Propustili ste dvije tablete, ali ne zaredom. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.

Sladjana2108

Postovani... mala pomoc... pijem jeanine tablete, u petak (24.07 u 18h) sam pocela sa novom kutijom nakon 7 dana pauze, u subotu popila redovno, u nedelju popila redovno i u nedelju vece sam imala odnos, u ponedeljak (juce) sam zaboravila popiti u 18h i u utorak (danas) u 18h sam primetila i popila obe (za juce i danas)...da li postoje sanse za trudnocu i da li treba dodatna zastita? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu. Mogućnost da dođe do ovulacije (i trudnoće) ako se zaboravi samo jedna tableta je minimalna (samo teoretska),

Friend_94

Postovani pijem tablete microgynon tablete vec dve godine bez pauze ujutro u 9h. 29.07 sam zaboravila popiti 6tu tabletu,danas 30tog ujutro sam imala odnos i tek kad sam pila 7mu tabletu u 9h vidjela sam da sam preskocila jucer... postoji li mogucnost za trudnocom i da li treba dalje da pazim???

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska (gotovo ravna nuli). Idućih 7 dana, za svaki slučaj koristite dodatnu kontracepciju.

Ivaa94

Postovanje, pijem lindynette duze vreme i u subotu vece je trebalo da popijem prvu posle pauze od 7 dana. Nisam popila ni tada ni u nedelju. Zanima me da li veceras mogu da nastavim da ih pijem i treba li da preskocim prethodne ili pocnem ponovo od danas, ili da pauziram do sledece menstuacije pa da pocnem ponovo da pijem?
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, počnite s uobičajenim uzimanjem (21 tableta i 7 dana pauze). Prvih tjedan dana koristite dodatnu zaštitu.

blondie5

Poštovani,
Pijem Lindynette 20, zapocela sam sa kutijom dan kasnije nego uobicajeno no koristila sam zastitu dva tjedna. Drugim rijecima trebala sam poceti sa novom kutijom 17.7 no ja sam krenula 18.7 s prvom tabletom. 4.8 sam zaboravila popiti tabletu, popila sam tek danas 5.8 u 9h. Zanima me trebam li popiti pilulu za dan poslije?