Kontracepcija

zaboravljena pilula

Natalija Beljo, dr. med.

haira Nema panike.

xxy Niste imali odnos u sedam kriznih dana tako da nastavite piti dalje.

Poštovana doktorice!
Molim Vas za pomoć! Naime, pijem tablete Logest posljednjih 7 mjeseci. Do sada je sve bilo u redu. 1. tabletu iz sadašnje kutije trebala sam poptii u nedjelju (24.10) u 22 sata, ali sam zaboravila i popila je u ponedjeljak, oko 16 sati, ostale sam popila u točno vrijeme.U nedjelju( 31.10.) dečko i ja smo imali odnos i puknuo je kondom. Imam li razloga za brigu tj. postoji li mogućnost da sam trudna? Tablete sam nastavila piti u određeno vrijeme.
Hvala!

xxxy

poštovana, opet ja..
nisam sigurna da sam dobro objasnila, dakle imala sam odnos dva dana prije zaboravljene pilule ( u prvom tjednu), te tri dana nakon...zato je moja zabrinutost tako velika.

malamima

Poštovana doktorice,
imam problem... Već 6 mjeseci pijem diane35 i sada mi se dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu...
naime, u ponedjeljak (25.10) dobila sam menstruaciju, koja je završila u subotu (30.10). pilule sam počela piti u četvrtak (28.10.). zaboravila sam popiti pilulu u srijedu (3.11), a to je bila 7. tableta po redu. popila sam ju iduću dan s ovom redovnom (znači dvije odjednom).
problem je u tome što sam u srijedu imala odnos s dečkom, ali koristili smo se metodom prekinutog snošaja.
po mom mišljenju su šanse za trudnoći male, ali svejedno me hvata panika....
da nastavim normalno piti pilule? jesam li trudna?

haira

Puno hvala na prethodnim odgovorima! Samo mi recite je li potrebno koristiti dodatnu zastitu i ako jest, 1 ili 2 tjedna? Jos jednom, unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok , nema trudnoće.
xxxy U tom slučaju napravite test ako ne bi došla mjesečnica kada popijte do kraja.

malamima Nemojte brinuti sve ok.

haira Prvih 7 dana

Vitriolic

Zamolila bih vas za pomoc i informaciju....
Zaboravljena pilula posle pauze...

Pijem pilule vec dva meseca....(Novynette) i trebala sam da pocnem juce sa novim pakovanjem(trecim po redu) i to bi bio 8-i dan pauze,a ja sam je zaboravila i popila sam danas u 15 h jednu,a uvece cu nastaviti sa normalno sa sledecom,sto bi znacilo da mi je pauza trajala 8,a ne 7 dana.... Da li je to problem i koliko ce trebati da zastita opet pocne da deluje? Tj. da li moram koristiti dodatnu zastitu do kraja ciklusa ili ce zastita biti uspostavljena za 7 dana.... ? Hvala unapred za odgovor.

Natalija Beljo, dr. med.

Samo prvih sedam dana koristite dodatnu zaštitu.

selene

poštovana doktorice..
pijem trinovum tablete,sada mene muči to što sam zaboravila na svoju 14.pilulu i popila ju čim sam se sjetila,13 sati kasnije,i onu redovnu kad treba,i nastavila dalje normalno piti..nisam imala nikakve spolne odnose 6 dana nakon toga,ali sam zaboravila kako sam tjedan dana prije zaboravila na pilulu i u noći sa 6. na 7. dan imala spolni odnos s dečkom bez zaštite..došla mi je mjesečnica ali slaba i trajala je dan kraće nego inače.namjeravam napraviti test na trudnoću,ali me svejedno zanima da li postoji još neki uzrok tome?nastavila sam normalno dalje piti tablete nakon te mjesečnice,s tim da sam imala i upalu mokraćnih puteva,pa neznam da li je to isto moglo utjecati.
zahvaljujem unaprijed na odgovoru..

Natalija Beljo, dr. med.

Vi nastavite piti ako ne bi došla u ovoj pauzi tada napravite test i javite se ginekologu ( iako će doći) happy

nutrija

Postovanje,

pijem Diane 35 vec dulje od godine dana. Danas sam vidjela da sam nekad (ne znam tocno kada) zaboravila popiti pilulu. Pretpostavljam da je to bio sam kraj 2. ili pocetak 3. tjedna uzimanja, koji je sada pri kraju. S obzirom na to da nisam primijetila propustanje pilule (a i nije mi se to nikada prije dogodilo), nastavila sam piti jednu pilulu dnevno, kao i inace, bez nadoknadjivanja propustene. Bih li sada, kada znam da sam ju nekada propustila, trebala popiti dvije odjednom? Dijagram dobiven uz pilule, cini mi se, govori samo o proputanju pilule prije vise od 12 sati ukoliko od tada nismo popili niti jednu pilulu. A ja sam ih popila vise nakon propustanja. Ne znam bih li sada trebala:
1) nastaviti piti jednu pilulu dnevno, imati zato jednu viska i poceti pauzu dan kasnije nego inace
2) popiti dvije pilule i nastaviti piti normalno s pauzom (koja slijedi za 3 dana od danas)
3) popiti dvije pilule i prekociti pauzu te odmah krenuti s novim pakiranjem
4) prestati piti pilule iz ovog pakiranja, napraviti stanku (mozda dan kracu nego inace, s obzirom na nekada propustenu pilulu) te poceti s novim pakiranjem?

Ne razumijem bas sto se u tijelu desilo s dozom hormona, kakva je ona sada s obzirom na to da je jedan dan u proslom tjednu nije dosla uobicajena dnevna doza? Koliko brzo se pilula-hormoni metaboliziraju?

Ne pitam sve ovo zbog trudnoce, nisam imala spolni odnos u zadnjih 2 tjedna. happy

+ citala sam forum da ne postavim vec postavljeno pitanje, i naisla na ovaj problem, ali je odgovor bio da se pilule nastave piti najnormalnije, pa molim da mi ga pojasnite.

Unaprijed zahvaljujem happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne popijete zaboravljene dvije ciklus će se pomaknuti biti će kraći , tko da nemojte popiti zadnje dvije i počnite sa pauzom.

nutrija

Hvala na odgovoru. Ali nisam shvatila: zaboravila sam jednu pilulu (ne dvije) usred 3. tjedna te nastavila piti jednu dnevno, bez nadonkade prospustene pilule, dakle, savjetujete da ne popijem zadnju pilulu iz pakiranja (jer imam jednu viska), te da normalno pocnem s pauzom na dan na koji bih i inace? U dijagramu u kutiji pise da bi pauza trebala biti dan kraca nego inace. Da ili ne?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Greška kod mene prilikom čitanja ; propustili ste jednu niste ju popili , onda popijte zadnju tbl. u blisteru i počnite sa pauzom kao i inače nakon zadnje popijene.

Dada3

Poštovana, imam pitanje. 2.5 godine pijem Yasmin, u prvom tjednu sam 5 tabletu popila sa 10 sati zakašnjenja, slijedeće u redovno vrijeme. Odnos je bio 3 dan te 9 dan. Da li postoji mogućnost trudnoće? Zahvaljujem na odgovoru.

mala sa sela

Poštovana doktorice! Pijem već 3 mjeseca Logest tablete, al jučer mi se desilo to da sam zaboravila popit tabletu koja je 11 po redu, i navečer sam imala spolni odnos, te sam je popila nakon spolnog odnosa, tj sat nakon spolnog odnosa. Da li sam trudna??? Molim vas brzi odgovor jer sam sva u panici, a i nekako se čudno osjećam. Da li je to normalno, kad bi trebala napravit test na trudnoću?? Ili bi trebala hitno kod ginekologice da mi da pilulu za dan poslje?? Unaprijed Vam zahvaljujem happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Chavez

Koristim pilule Dianne 35 već skoro godinu dana. Zaboravila sam popiti pilulu na prvi dan novog ciklusa, i tada sam imala odnost sa svojim dečkom, i on je tada svršio u meni. Sutradan sam se setila da nisam popila, pa sam popila dve odjednom. Zatim smo kroz 6 ili 7 dana opet imali odnos i opet je bio do kraja. Uspaničena sam sada, pa vas pitam za mišljenje, šta da radim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa , nema mjesta panici.

malaa23

Postovanje.Imam vise pitanja ali nisu komplikovana i nadam se sto brzem odgovoru.
1.Zaboravila sam popiti prvu tabletu,i jedino sto me zanima je to hocu li onda iduci dan popiti obe zajedno ili samo jednu?
2.Pijem Diana 35 tablete vec nekih 9-10 mjeseci i zanima li me da li se prave pauze tokom pijenja tableta?
3.Tablete najvise pijem zbog akni ali i zbog odnosa.Pocela sam ih piti jer kao imam hormonalni poremecaj i zbog toga sam dobila akne,dva neka hormona su mi povisena(tako mi je ginekolog rekao),medjutim,vec dugo pijem i pridrzavam se i hrane ali nije doslo do nekih znacajnih promijena,osim sto su mi se povukle akne po ramenima,ali s licem jako sporo ide..da li mi vi mozda preporucujete da pocnem piti druge tablete ili da ostanem uporna s ovima?Posavjetovat cu se i s ssvojim ginekologom ali zelim cuti i vase misljenje...Prijatno