Kontracepcija

zaboravljena pilula

floraifauna

Poštovana,

pilule (novynette) pijem u 19 sati svaki dan. Jučer sam jednu zaboravila popiti, pa sam popila čim sam se probudila, a to je bilo u 7:30 h.
To je unutar 12 i pol sati a ne unutar 12, i to mi je predzadnja tableta u kutiji (prije pauze) pa nisam sigurna trebam li se pridrzavati 7 dana dodatne zastite?I trebam li poceti trositi novu kutiju bez pauze??

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

napravite pauzu i nastavite dalje po shemi.

gđa baksuz

poštovana doktorice,
Koristim Jasmin tablete već 3 godine i do sada nisam imala problema sam zaboravljanjem pilule, ali u četvrtak sam popila 8. tabletu iz pakovanja i tu večer imala odnos (dečko je ejakulirao u mene) . Sutradan (u petak) sam zaboravila popiti tabletu, te ju popila tek u subotu (nakon 18. sati) i dalje nastavila piti pilule u normalno vrijeme. Molim Vas da mi odgovorite, da li postoji šansa za trudnoću.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne postoji.

cyberpatient

čitam valjda već sat vremena forum i svaka Vam čast doktorice. našla sam zaista mnogo korisnih informacija jer sam i sama u situaciji straha i panike s obzirom da sam zaboravila popiti 5. ili 6. pilulu, a za vikend (dakle nepunih tjedan dana nakon uzimanja prve pilule) sam imala odnos... primjetila sam da često uzimate u obzir činjenicu koliko se dugo piju pilule kad je riječ o šansi za trudnoću čak i ako se pilula zaboravi uzeti u prvom tjednu kako se i meni dogodilo, jesam to dobro skužila ili? naime, ja ih pijem već godinama (yas) i zadnju pauzu sam imala valjda prije 2 godine. svejdeno sam užasnuta i zabrinuta. ako biste molim Vas mogli dati svoje mišljenje....

Natalija Beljo, dr. med.

Prvo Vas moram pohvaliti što ste si dali truda čitati i dobro ste uočili , ovisi koliko dugo ih pijete. tako i za Vas nema panike.

cyberpatient

opet ja happy s obzirom da ću biti na iglama dokle god ne dobijem mjesečnicu (jednostavno se ne mogu riješiti zabrinutosti i ne zanm kako ću dočekati), smijem Vas zamoliti da mi u par rečenica objasnite tu povezanost između duljine perioda uzimanja pilula vs. mogućnost trudnoće (nakon zaboravljene pilule). oprostite, i samoj sebi sam naporna....
i hvala Vam unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste tek početnik ; znači prvi blister onda i nije dobro da zaboravljate. Sto pijte duže ako se desi da zaboravite neće se odmah desiti pad hormona i "buđenje" jajnika.

cyberpatient

hvala Vam puno! mislim da bi mi ovo sad trebalo pomoć da izdržim još ovaj tjedan happy

tomislava99

Poštoavana,

pijem yasmin pilule od 12. mjeseca 2010., a prije toga sam pila cilest. Obično pilule pijem navečer, između 22 sata i ponoći. Jučer sam zaboravila popiti 5. pilulu iz pakiranja i popila sam je idući dan prijepodne oko pola 11. Dakle na granici sam što se tiče onih 12 sati. Odnose sam imala dan prije nego sam zaboravila popiti pilulu i taj dan kad sam je zaboravila. Ne koristim metodu prekinutog snošaja, niti kondome. Zanima me da li postoji razlog za zabrinutost što se trudnoće tiče i ako postoji da li se nešto još može poduzeti.

Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike.

jelly

Pijem Yasmine pilule, i zaboravila sam popiti 5. u nizu, trebalo je da je popijem sinoc, a ja sam je nadoknadila jutros, i planiram prema uputstvu da nastavim niz dalje normalno, kao i da se stitim do kraja kutije. Nezasticeni odnos sa ejakulacijom sam imala pre dva dana. Zanima me postoji li rizik od trudnoce i ima li potrebe da pijem pilulu za dan posle?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne teba , ako nije prva kutija koju pijete. Ako je, popijte dvije (zaboravljenu i koja slijedi) i dalje nastavite po shemi uz zaštitu

Lanaxy

Imam pitanje. Pijem tablete Qlaira već 5 mjeseci. Započela sam piti 5.kutiju i zaboravila sam popiti 6. tabletu. Imala sam spolni odnos dva dana prije no sa prekinutim snošajem. Pijem tablete u 8 sati navečer, a ujutro sam se u 8 sjetila da sam zaboravila popiti navečer tabletu te sam ju popila tada ( to je točno na granici 12 sati) i dalje nastavila piti normalno, dakle sljedeću sam popila navečer u 8. Postoji li mogućnost da sam trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Bell87

Ne bih da budem dosadna, procitala sam sve odgovore, ne bih li naisla na slican mom, ali nasla sam samo slicne, pa ipak moram da pitam... Pijem Novinette vec 4 kutiju i nazalost 6. pilulu sam preskocila i popila je 18 sati kasnije. Sledecu sam popila na vreme i to vece imala odnos sa deckom sa zastitom (kondom) jer sam znala da je treba koristiti narednih 7 dana. Medjutim kondom je pukao i sad me ubija neizveznost jer do menstruacije ima jos dosta. Koliki su sanse da sam trudna?

j_elena_s

Poštovana doktorice,
Pijem Logest vec 2 i po godine(u meduvremenu sam napravila dvije pauze po nekoliko mjeseci).Zaboravila sam popiti dvije pilule(10. u 11. dan) i sljedeci dan sam popila dvije.Danas bi trebala popiti jos dvije da se vrati u normalu,al ne znam da li je to previse hormona.Sinoc mi se pojavio krvavi iscjedak! Sto da radim?Hoću li nastaviti piti ili?Ako ne nastavim,kada da pocnem ponovno?prvi dan menstruacije ili?
Vec mi se nesto slicno dogodilo prije nekoliko mjeseci,prestala sam piti taj pak,napravil stanku od mjesec dana i ponovno nastavila.U tom periodu sam isto imala krvavi isjedak i problem sa mjehurom(iako ne znam da li je to povezano).Da li sve ovo moze utjecati na moju plodnost??

Natalija Beljo, dr. med.

Bell87 Nema panike.

j_elena_s Danas popijte samo jednu jer kad ste popili dvije nadoknadili ste propuštenu .Tako da sad pijet dalje kao da niste ništa propustili.

j_elena_s

Propustila sam dvije(dva dana nisam nijednu popila) i sljedeci dan sam popila dvije,sto bi znacilo da trecu za tadasnji dan nisam popila.
Sad sam evo poslusala vas savjet i popila jednu,ali sam i dalje u zaostatku jednu(popila sam subota-pilulu,danas je nedjelja).Hocu li jednostavno nastaviti normalno piti pa produziti jedan dan,tj.22. dan popiti tu koja ce ostati?
Da li se trebam brinuti zbog krvavog iscjetka i da li ce ovo i slicna situacija kada sam prekinula pak u pola ciklusa i nakon mjesec i pol(na 1.dan menstracije)pocela piti novi pak utjecati na moju plodnost u buducnosti?Da li je potrebno raditi pauze nakon ggodinu dana pijenja pilula?Oprostite ako sam malo naporna,al zabrinuta sam!Unaprijed hvala!Pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Neće biti problema sa plodnošću u budućnosti. Vi sad pijte dalje po rdu samo nemojte popiti zadnju , već ju bacite i opet ste na istom br. dana ciklusa.