Kontracepcija

zaboravljena pilula

j_elena_s

Hvala Vam na odgovoru!pozdrav

acernek

Postovana,

Vjerujem da nisam ni prva ni zadnja s ovim pitanjem, ali zanima me Vase strucno misljenje o mogucnosti da zatrudnim ukoliko sam tocno 12h zakasnila popiti 7.-u tabletu iz blistera Yaz tableta, a zatim 8. i 9. popila zajedno na dan kada je 9.-a bila na redu. 10. sam dan imala spolni odnos s partnerom, naime bez dodatne mehanicke zastite. Nastavila sam piti kontracepciju, ali ne prestajem sanjati sebe trudnu. Koje su sanse za takvo sto? :/

Natalija Beljo, dr. med.

acernek Možete mirno spavati.

cannelle

Na qlaira pilulama sam od 11 mjeseca. sinoc sam propustila popiti pilulu (9. dan.) i pise ako kasnim vise od 12 sati i ako sam imala spolni odnos unutar 7 dana prije zaboravljene pilule da se odmah javim lijecniku. Naime, zanima me dal stvarno moram prekinuti piti pilule i cekat nalaz trudnoce jer inace imam neredovite menstruacije i na zadnjoj pauzi (prije 11og mjeseca) sam imala dosta problema.. menstruacija je dolazila s razmacima od 50,45,60 dana i pojavila mi se dlakavost (npr. na nausnici) pa me strah ako sad prestanem piti da ce mi se opet sve poremetiti...

Hvala

ninichha

Poštovana doktorice, sa novim pakiranjem kontracepcijskih tableta zapocela sam 27.3..Taj dan imala sam spolni odnos prije nego sam popila tabletu(inace zadnju tabletu popila sam 19 3. i 7 dana pauze i taj 8.dan-27.3-nedjelja pocela sa novim pakiranjem)Zanimam me dali je to bila pogreska i dali postoji sansa da sam trudna sad ? Ali ima jos jedan problem...7.4 sam zaboravila popiti tabletu (inace pijem oko pola 10),al ujutro sam shvatila da nisam popila i odmah sam uzela propustenu tabletu,proslo je manje od 12 sati..Sljedecih tjedan dana nismo koristili nikakvu drugu zastitu osim kontracepcijskih pilula,da li je to greska?
Unaprijed zahvaljujem....

Natalija Beljo, dr. med.

cannelle Nastavite piti dalje po shemi.

ninichha Sve je ok , nema panike.

cannelle

Doktorice, nastavila sam piti kako ste rekli. Zavrsila sam sa blisterom ali nisam imala nikakvo krvarenje (jucer sam pocela s novom kutijom). Takodjer bi trebala danas poceti piti antibiotik pa me to sve malo zabrinjava.
Jel ima razloga za brigu?! :/

Hvala Vam na odgovorima.

Natalija Beljo, dr. med.

Nema razloga za brigu. Pijte dalje , ali sad kad koristite antibiotik molim Vas da u prvih 10 dana koristite i kondom kod odnosa.

Lei9d7Vzg

Poštovana doktorice,
pijem Logest već 4 mjeseca. Propustila sam uzeti 15. tabletu iz pakiranja- znači, početak trećeg tjedna. Sutradan sam popila dvije tablete- jednu koju sam zaboravila i drugu koju sam trebala inace popiti taj dan. Znači, dvije odjednom. U uputstvima pise da uslucaju da se zaboravi popiti tabeta u trecem tjednu da se napravi ovako kako sam ja i dalje se nastavi uzimati tablete uobičajenim redosljedom. Također, piše da se ne radi pauza, već nakon potrošene te kutije, odmah počna piti nova kutija. Ja namjeravam tako, no zanima me da li je potrebna kakva dodatna zaštitia zbog te propuštene tablete? Piše da je potrebna samo u prvom tjednu, za treci tjedan ne pise da je potrebno. Da li to stoji ? Hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Napravili ste sve kako treba i nemojte raditi pauzu, dodatna zaštita nije potrebna.

ramona11

Dobar dan, ja se ispričavam unaprijed što ću postavit gotovo isto pitanje kakvih ima odi već, ali nisam našla odgovor na jedno ovakvo isto pitanje.
Pijem Logest već nekoliko godina, sa pauzama od pola godine. Jučer navečer sam trebala popit 1.tabletu nakon ovih 7 dana pauze, pa ću je popit danas u 17 h, dali da popijem večeras drugu također, koja ide po pravilu? Trebam li se štititi dodatno s obzirom da je prvi tjedan i koliko dugo? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je popijte zaboravljenu i ona koja slijedi i dodatna zaštita prvih 10 dana.

cocca

Postovana dr.
ja sam malo zbunjena... Zaboravila sam popiti 2 pilule, 16. i 17. , a danas bi vec trebala popiti 18. Kako sad da nastavim? I spolni odnos sam zadnji put imalakad sam trebala popiti 16. pilulu, trebam li se brinuti? I da, pijem Logest vec vise od godinu dana, s pauzom od 1 mj prije vise od 6 mj. Hvala! happy

Natalija Beljo, dr. med.

Te kojeste zaboravili piti bacite nastavite dalje , ali ovaj mjesec bez pauze ,znači iza zadnje nastavljate sa novim blisterom.

tixy19

Poštovana doktorice,

19.05. sam zaboravila popiti pilulu, no popila sam ju odmah iduce jutro, iako je proslo bilo malo vise od 12 sati, isto to mi se dogodilo i 22.05(inace nisam neodgovorna, prvi put mi se to dogodilo) i imala sam spolni odnos tek 29.05.(tjedan dana nakon), no 29.05(u nedjelju) sam vidjela da sam dan prije, u subotu, popila pilulu za sljedecu subotu, pijem novynette pilule, i prilikom odnosa nije bilo ejakulacije, jucer(u utorak) sam dobila menstruaciju, a inace mi uvijek dolazi srijedom, i bolnija mi je malo menstruacija, ne znam da li je to zbog zamijenjenih pilula, zanima me da li postoji ikakva mogucnost da sam na neki nacin ostala trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

ivii

Bok...e ovako...jucer sam zaboravila popiti tabletu Diane 35 koja je bila 7. dan 2. tjedna, danas sam je popila u 11h (inace ih pijem u 16h) i nastaviti cu piti zadnjih 7 tableta redovno...ali me zanima da li se trebam brinuti jer sam zadnji odnos imala u nedjelju (a danas je cetvrtak) i decko je svrsio u mene i sta da dalje radim, da li da pravim redovnu pauzu ili da sastavim 2 pakovanja tableta bez pauze kao sto pise za 3. tjedan u upustvu. Molim vas brzi odgovor.

ivii

Pardon, danas je srijeda. happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kad smo ustanovili što ne štima, Vi se nemate oko čega brinuti nastavite dalje piti po shemi .Ako sam dobro shvatila pijete ih duže vrijeme.

Maya:)

Poštovana, pijem Yasmin već 3 i pol godine, i sinoć sam zaboravila popiti 3. tabletu u 3 tjednu, te sam ju popilu jutros čim sam se sjetila (nakon 15 sati) i dalje ću nastaviti piti tablete normalno. Zanima me da li je potrebno ne raditi pauzu sada odnosno odmah nastaviti s sljedećom kutijom ili mogu samo primjenjivati dodatnu zaštitu i raditi pauzu ko uvijek, s obzirom da pijem tablete duže vrijeme i treba duže za početak ovulacije?
Hvala