Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

alergija?

tina

pred dva tjedna po rukama i nogama mi se pojavio nekakav osip- sitni crveni prištići koji su užasno svrbjeli. doktorica mi je prepisala dimidril, jer je pretpostavila da se radi o nekakvoj alergijskoj reakciji (na šta?). međutim, nakon što sam popila cijelu kutiju dimidrila osip se vratio u još gorem izdanju- prištići su sitniji, ali ih je više. o čemu bi se moglo radit?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Kod vas se prema opisu najvjerojatnije radi o dishidrozi, tj. o poremećenom radu žlijezda znojnica. Međutim o konačnoj dijagnozi može se izjasniti samo nakon pregleda dermatologa koji će onda i odrediti odgovarajuću terapiju.