KB Dubrava
Zagreb,

something...

mario

Pozdrav! U posljednje 2-3 godine na lijevoj strani trbuha stvara se izraslina nalik na madež. Nakon pregleda dermatolog je u povijest bolesti upisao: BLAGOERITEMATOZNA promjena prikrivena SANGVINALENTNOM krusticom veličine 3x4 mm. Molim vas da mi odgovorite o cemu se tocno radi,koliko je opasno,da li se nakon spaljivanja moze vratiti i od cega nastaje,koliko je cesta i kod kojih tipova koze se javlja( svjetloput sam, 29 god. star),kako se farmakoloski tretira, te ako se na tzv. narodni jezik mogu prevesti ova dva izraza napisana velikim slovima. Unaprijed naljepsa hvala.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Nalaz vašeg liječnika govori o jednoj promjeni iznad razine kože koja se naziva papula, a u vašem slučaju prekrivena je sukrvavom krastom. Ova promjena sama po sebi nije karakteristična niti za jednu bolest, tako da se o dijagnozi možemo izjasniti samo na temelju kliničkog pregleda. Stoga vam savjetujem da se obratite na pregled dermatovenerologu da se izjasni o dijagnozi te da se na temelju toga odredi terapija.