Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

ALERGIJE URTIKE

lidija.p.

Poštovani imam 33 godine od 14..1 ove godine su mi počele izlaziti urtike po tijelu pri češanju ostaju crte koje žare i pekuNišta neobično nisam jela osim lignji koje nisam jela godinu dana.Frizer sam radim sa kosom,te živim na selu i bila sam u doticaju sa slamom ,prašinom,,drvima i životinjama....Uviše navrata sam išla na hitnu pomoć radi otočanja usta grla(grloboljai teže gutanje) i samog osipa...Dali su mi SOLUMEDROL ,dEXA,,Sinopen tako 3 do 4 puta u tjedan dana,Primila sam sve ukupno 8 inekcija ,od toga mi se otkucaj srca poremetio imm sada 126 ,dobila sam od doktorice Normabel od 2mg 3 puta na dan ..Boli me u predjelu pluća jednjaka i do želuca kao da mi netko bode noževe ,i osjetim sjevanje i bol.Dali je to posljedica ovih silnih inekcija što su mi dali ili je to od alergije.Na hitnoj su mi rekli nesmijemo vam više inekcija dat će vam srce.TEST na COVID 19 NEGATIVAN .Išla sam vaditi krv sve uredu osim CRP-a koji je 12..Doktorica me uputila dermatologu trenutno sam na tableta ma NIXAR OD 20 MG 2 (2 UJUTRO 2 NAVEČER)urtike su se dosta povukle ,sada na podražaj i svrbež izbijaju na mjestu na kojem nisu uopće izbijale ,vrat lice uši. čelo,blagi svrbež očiju koje okolo pocrvene i blago oteknu...Pridržavam se djete ,ne jedem čokoladu,citruse ,orašaste plodove,domaće kobasice slanine,ne jeden salame hrenovke.Jedem voćne jogurte,mlijeko mussli,svo povrće još.Imam za popit još. 14 tableta (to je 3 i pol dana još) Zanima me ovako koliko dana treba proći da mi se tijelo očisti od lijekova da bih ponovo vadila krv.???Dermatolog mi traži ovo; PROJEKTIRANJE IGE ANTI-TPO ANTI -TG TSH FT3, FT4 aslo titar .ANF ENA
Napominjem da sam radila prije terapije NIXAR( TADA SAM BILA POD INJEKCIJAMA GORE NAVEDENE) IMUNOGLOBULIN E - 49 I IMUNOGLOBULIN M -0,66 TSH 1..45

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, ovdje se radi o akutnoj urtikariji te ste dobili adekvatnu terapiju, a šira obrada je indicirana kada akutna urtikarija pređe u kroničnu, a to je kada se urtike pojavljuju 3 mjeseca ili više. Terapija je adekvatna, a kontrolne nalaze krvi možete izvaditi nevezano za uzimanje Nixara.