Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Madez na ledjima

Deki1986

Pozdrav!

Na ledjima imam madez velicine cca 3mm okrugao smedje boje, uravnini koze. Jutros prije tusiranja otkrio sam malu crnu krasticu u sredini na njemu, nesto tipa kao povrsinska ogrebotina.
Madez ne svrbi, ne krvari niti boli na dodir.
Na sjecam se da sam imao povredu na njemu. Molim vas vase misljenje!

Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
ukoliko se radi o traumatizaciji madeža, možete primijenjivati neku od krema koje potiču epitelizaciju ili antibiotsku kremu kroz 7-10 dana dok se znakovi iritacije ne povuku. Ukoliko se stanje nastavi, svakako je potreban klinički i dermoskopski pregled.