Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bradavica

Antun

Imam veliku bradavicu na srednjem prstu desne ruke, na samoj jagodici.
Nakon više pokušaja da se raznim kremama ukloni pošao sam kod liječnika koji mi je "ledom" bradavicu pokušao uništiti budući "paljenje" nije dolazilo u obzir zbog nokta.
Ništa nije pomoglo.

prof dr Jasna Lipozenčić

Kada je egzofitičan izgled bradavice, tada je potrebno dugotrajnije kombinirano liječenje. U Vašem slučaju krioterapija, ekskohleacija i termokauterizacija s dodatnom aplikacijom tekućine protiv bradavice (magistralni pripravak) ili komercijalni pripravak primjerice Verrumal sol.
Nakon epitelizacije potrebna je kontrola dermatologa jer je kod virusnih promjena može doći do recidiva, te bi naknadna krioterapija bila potrebna.