Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

dishidroza

BINGA

Molim Vas da mi kažete kako se manifestira i kako liječi bolest dishidroza ( na prstima ruke).?
Unaprijed, puno hvala.

prof dr Jasna Lipozenčić

Dishidroza na prstima može biti znak različitih kožnih bolesti. Potrebno je pregledati i stopala i utvrditi da ne postoje dermatomikoza na stopalima, posebice između prstiju. Za to je uz klinički pregled potrebna i mikološka obrada. Potrebno je izvršiti i epikutani test zbog isključenja kontaktnog alergijskog dermatitisa. Dishidroza može biti i znak psorijaze, te je potreban kompletan pregled kože. Isto tako treba isključiti eventualnu bakterijska i virusna žarišta u organizmu. Potreban je pregled da bi se ciljano liječila dishidroza.