Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bradavice po analnoj regiji

Zabrinuta Plavusa87

Postovani,
Pojavile Su mi se bradavice Po straznjici. Po polnom organu ih Nema. Ginekoloski,doktorica kaze da nije I da se javim dermatologu. Medjutim,trenutno je jAko tesko dobiti termin,da li biste mi mogli reci Sta bi moglo biti I naravno Koliko je izljecivo? Dijagnoza,po misljenju Ginekologa je Molluscum contagious... ima li nesto s cim bih to mogla tretirati do termina,jer mi Se cini da ih je sve vise! Molim Vas za vise info,I Koliko je Opasnosad
Unaprijed se zahvaljujem!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, moluska su spolno prenosive virusne bradavice i ako je stvarno riječ o navedenoj dijagnozi, moguće je više načina liječenja:
krioterapija tekućim dušikom, ekskohleacija, termokauterizacija i premazivanje otopinom kalijeva hidroksida (5 ili 10%)
Nije opasno, ali je zarazno pa ukoliko se ne liječi mogu se širiti i prenositi na druge dijelove tijela, kao i na druge osobe.