Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovani,

vjerojatno se radi o Balanitis chronica circumscripta (upala glansa penisa nepoznate etiologije), iritativno-toksičnoj reakciji koja nastaje kod inkontinencije, odnosno zadržavanja mokraće na glansu penisa, zbog čega je potrebno svaki puta nakon mokrenja osušiti navedeno područje.
Potrebno je učiniti dermatološki pregled s mikorobiološkom analizom te prema nalazu ordinirati odgovarajuću terapiju.

Lijep pozdrav.

salseros

Poštovani, primjetio sam vec neko vrijeme na kozici penisa nekoliko pristica, djeluju mi kao bijeli i potkozni. Nema ih puno, oko pet, sest. Moze li se raditi o kondilomima?

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovani,

ukoliko se radi o novonastalim promjenama trebalo bi se dermatološkim pregledom ustanoviti da li se radi o virusnim bradavicama.

Lijep pozdrav

salseros

Zahvaljujem! Recite mi samo postovani doktore, obzirom da vec jako dugo imam 3,4 pristica koja su zapravo jedva vidljiva i boje su koze, a da su nedavno pojavila dva nova, moze li se raditi o bezopasnim tvorbama odnosno normalnim zlijezdama na tom području? Napominjem da mi higijena nije bila najpreporucljivija na tom području. Hvala vam unaprijed.

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovani,
najvjerojatnije se radi o benignim papilomima na glansu penisa (Hirsuites papillaris penis), učestalost pojavljivanja ovakve promjene na koži penisa je oko 50%.

Lijep pozdrav.

Denimen

Postovani

Imam odnos samo sa jednu osobu i koristim zastita. Ona vec dugo vreme ima neko gljivicno oboljenje sa strane vagine, pre 7 dana vise ne koristim zastita i sad se kod mene napred na kozu od penisa pojavljuje tacnije kao mrav da hoda i to vise puta u toku dana, znaci na naj dolnji dio koze penisa ono kad je kozica spustena a glava pokrivena na sami kraj dodje skoro vani, inace nema crvenila masem 4 dana chloramphenicol mast ali ne pomaze, sta bi mi preporucili? I dali je dobro u takvo stanje praviti deca?

Zahvaljujem

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovani,

ukoliko vam partnerica ima gljivično oboljenje trebali bi oboje na pregled kod dermatologa, prema potrebi napraviti bakterijsku i mikološku analizu i shodno tome zajedno započeti adekvatnu terapiju.

Lijep pozdrav.

daka12

Gljivice uretra, glans, stolica negativno
Bakterije uretra i glans negativno
Ureaplazma i micoplazma negativno
Clamidija negativno
Kozni prick test sa alergenima negativan
Nalazi na urin i krv odlicni
Koristio sam kreme daktanol, canesten, afloderm, belogent, panthenol, sinoderm,triderm, ispirao sa acidi borici, pio tablete alegra a i xyzal ali crvenilo, peckanje i svarb je i dalje prisutno na kozici glavica i kozici koja prelazi preko glavica. Ovo mi vec traje 3 godine sa nekim pauzama. Molim za savjet

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovani,

najvjerojatnije se radi o neinfektivnom balanitisu( iritacija glansa penisa) , najčešći uzroci su: trauma bilo koje vrste i kontaktni dermatitis(npr. reakcija na kondom).

Lijep pozdrav

ozbiljno123

imam problem sa glansom imam crvenilo i pece , svrbi me takodje mi se pocelo crvenilo siriti do testisa kome se obratiti i kako se lijeci da li je to opasno hvALA

daka12

Poštovani,

najvjerojatnije se radi o neinfektivnom balanitisu( iritacija glansa penisa) , najčešći uzroci su: trauma bilo koje vrste i kontaktni dermatitis(npr. reakcija na kondom).

Lijep pozdrav

Da li postoje odredjeni testovi koje bih mogao da odradim da bih bio 100% siguran i mozete li mi dati savjet u vezi sa lecenjem? Nemam vise ni vremena ni zivaca da posjecujem doktore i privatne klinike jer samo nagadjaju, i testiraju ljekove i kreme na meni. Molim za savjet.

Mataa

Poštovani doktore,
Zanima me dali bi ova 'izraslina' trebala bit razlog za brigu, imam ju od prvog puta kad sam mogao navuci kozicu (kasno cca s 10god).
Tako da nije nastala nakon spolnih odnosa.Ne boli me,niti iritira ,izgleda kao mali visak koze ispunjen vodom.
Slika: http://i66.tinypic.com/10cjka0.png
Hvala na odgovoru!

karlopop13

Poštovani doktore,
molim Vas za mišljenje o sljedećem. Naime, cura i ja od nedavno imamo problema nakon spolnog odnosa.
Redovito se nakon istog javljaju isti problemi i njoj i meni: iritacija, peckanje, bijele nakupine na spolovilu.
Prije nekih 2-3 mjeseca se to dogodilo po prvi puta i tada bijele nakupine (s neugodnim mirisom) nisu htjele proci tako brzo, nego tek uz konstatno mazanje Canestenom, pranje toplom vodom i blagim sapunom, i tako nekih 10-ak dana. Sada problema vise nema, sve dok nemamo spolni odnos. Iza toga se redovito problem vrati, samo sto je sada rijetko (ili vrlo malo) popraceno tim bijelim nakupinama na penisu, dok se najvise manifestira crvenilom, osjetljivom kozicom oko glavica i cak pucanjem iste zbog osjetljivosti (izgleda stegnuto, suho...).

Cura je bila god ginekologa i receno joj je da takve infekcije dolaze najcesce zbog stresa i sl. te da nema vecih razloga za brigu.
Kako se meni to nikada nije dogadalo, pa niti s njom (jer smo vec dvije godine zajedno!), ne znam sto je razlog tome? Je li rijec o kakvoj gljivicnoj infekciji ili je nekakva iritacija?
Primijetio sam da mi kod spolnog odnosa fizicki smetaju stidne dlacice (bockanje, grebanje...), pa ne znam je li to jedan od razloga?

Hvala puno!

Dzoni1

Postovani,radio sam bris glansa i nadjeno mi je proteus mirabilis,zatim je na ponovljenom brisu pronadjena enterokoka Faecalis,pio sam antibiotike i nakon ponovljenog brisa bilo je negativno,posle nedelju/dve na glansu mi se opet javilo kak crvenilo sa tackicama opet sam dao bris i nadjeno je enterokokus species u velikom broju,ja ne znam dokle ce ovo vise ici i sta da radim,ispio sam antibiotik po antibiogramu i cekam par dana da idem da obnovim bris ali mi se cini kao da nista nije bolje,ove probleme imam vec 4 meseca,ne znam kako i sta dalje,molim vas za pomoc

Tratinčica1199

Poštovani,
Prije nekoliko dana dečko je primjetio crvene točkice na penisu, nema nikakve druge simptome (niti iscjedak niti svrbež). Ja sam u prošlosti imala problema s gljivičnom infekcijom, a u zadnje vrijeme povremeno imam svrbež i iscjedak. Zanima me je li on možda dobio gljivice od mene ili se radi o nečemu drugome.

gogy1989

Poštovani, pojavilo mi se crvenilo na glavicu, kod dijela gdje izlazi mokraca, kao mala izbočina (npr. kao kad vas ubode komarac pa se pozna malo)
Ne svrbi, ne peče... ali na tom crvenilu mi se čini kao da imam nekakvu bijelu točkicu. Jučer sam bio kod doktora i njemu se čini da je nekakva upala i dao mi je antibiotik klavocin da pijem 7 dana. Proveo sam puno vremena pod klimom i zadnjih mjesec dana sam zbog posla spavao oko 3h dnevno pa ne znam da li to ima veze s tim jer imam i probleme sa sinusima i grlom. Pa pretpostavljam da je uzrok klima i nespavanje, tj.umor. Što mi savjetujete, tj.što vi mislite ovako samo na opis simptoma? Hvala i lijep pozdrav.

Chocho

Poštovani,
Na penisu su mi se pojavile promene, u vidu promene boje na glavicu, nakon odnosa su jako crvene, kao da krvare, i svrbele su neko vreme, sada ne svrbe, ali su promene boje i dalje vidljive, negde je tamnije negde svetlije. Da li znate sta je u pitanju?

Marko991

Postovani doktore,
Imam problem sa kozicom na penisu, kao da je nedovoljno duga. Ne prekriva celu povrsinu glavica, nego recimo do pola, i ta polovina koja nije prekrivena kao da je crvenkasta (crvenkasto flekavo) i suva, kolko god se trudio da istezem kozicu, ona se vraca na nekih pola glavica. Da li postoji neko resenje u vidu kreme da se povrati glatkost i boja glavica ili nesto drugo? Hvala.

Prehar98

Pozdrav
Prije par dana mi je pocelo svrbež oko penisa, nema peckanja prilikom uriniranja i na dnu penisa su mi se pojavili kao punice ili plikovi. Zadnji sekusalni odnos sam imao prije mjesec ipo. Jeli trebam biti zabrinut

Borna Pavičić, dr. med.

za gogy1989
Poštovani, pojavilo mi se crvenilo na glavicu, kod dijela gdje izlazi mokraca, kao mala izbočina (npr. kao kad vas ubode komarac pa se pozna malo)
Ne svrbi, ne peče... ali na tom crvenilu mi se čini kao da imam nekakvu bijelu točkicu. Jučer sam bio kod doktora i njemu se čini da je nekakva upala i dao mi je antibiotik klavocin da pijem 7 dana. Proveo sam puno vremena pod klimom i zadnjih mjesec dana sam zbog posla spavao oko 3h dnevno pa ne znam da li to ima veze s tim jer imam i probleme sa sinusima i grlom. Pa pretpostavljam da je uzrok klima i nespavanje, tj.umor. Što mi savjetujete, tj.što vi mislite ovako samo na opis simptoma? Hvala i lijep pozdrav.

Poštovani, mislim da promjene nemaju veze s klimom i umorom. Ako promjene nisu prošle nakon provedene antibiotske terapije treba ići na kontrolni pregled i eventualnu daljnju dijagnostičku obradu (brisevi).