Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo na podkoljenici

Josip

Postovani
62 mi je godina i prije 4 godine nehotice sam obje noge ispod
koljena nehotice polio WC sanitarom. Dok sam to primjetio vec je
doslo do ostecenja koze. Noge su pocrvenile a lijeva je i naotekla.
Za saniranje problema koristio sam afloderm pa se je stanje djelomicno stabiliralo. Doslo je do mjestimicne depigmentacije koze. Sada mi se ponovno pojavilo crvenilo uz svrbez ljustenje koze i sitne ranice. Kako se afloderm vise ne nalazi u prodaji, koje sredstvo za mazanje da upotrijebim ili treba provesti neku drugu terapiju?
Zahvaljujem
Josip

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Kod vas se navjerojatnije radilo o kemijskoj opekotini uzrokovanoj WC sanitarom. Hipopigmentacije koje opisujete posljedica su ožiljkastog zarastanja oštećenja kože. Promjene koje sada opisujete mogle bi biti posljedica slabije cirkulacije u tom području (hipostazički dermatitis). Bilo bi dobro da se obratite nadležnom dermatologu, a do tada to područje mažite neutralnim kremama.

Josip

Hvala Vam lijepa! Josip.