Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

fleke

mia

Molim Vas za odgovor...

Moj otac,veoma aktivan i vitalan sezdesetogodisnjak,tokom ljeta ima ispod oba pazuha veliku svijetlo smedju fleku sa ostrim rubovima....Odbija ici doktoru zbog toga ,jer kako kaze niti ga svrbi ,niti boli......Leti sve slobodno vrijeme provodi na suncu ,ne maze se nikakvim kremama za suncanje ,vrlo brzo dobija preplanuli ten i nikad ne izgori....Je li to nesto zabrinjavajuce? Ima li nesto u ljekarnoj ,jer on ,nece zbog toga doktoru?

hvala...M

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Prema vašem opisu moglo bi se raditi o promjeni uzrokovanoj suncem. U svakom slučaju savjetovala bih pregled dermatologa te obaveznu zaštitu od sunca ili kremama sa zaštitnim faktorom ili u obliku nošenja majice.