Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Flekovi po vratu

dbara55

Poštovani,
prošle godine u svibnju pojavili su mi se crvenkasti flekovi veličine manje kovanice po cijelom vratu.Otišla sam kod dr.obitelj.med.te je rekla mazati neutralnim kremama.Nista se stanje ni poboljsalo.Nakon nekih tri mj.dr.mi je prepisao Beloderm kremu,kroz par dana flekovi su nestali.Međutin kroz nekih 10 dana ponovno pojavili i tako u krug.U 11.mj bila sam kod dermatologice koja je rekla da su to gljivice i
propisala mi Plimikol kremu.Nista nije pomoglo,kad sam dosla u 12.mj na kontrolu
rekla je da to ipak nisu gljivice i propisala mi
Elocon kremu.Nakon tri dana flekovi su nestali.Medutim opet se nakon cca 10 dana
vratili.Na desnoj ruci u visina zapesca isto
imam takve flekove samo su puno sitniji.Isto bi
se povukli pa pojavili.Krajem 1.mj imam
kontolu kod dermatologice,međutim više sam
luda od tih flekova.Ružno izgledaju i počeli su
me ozbiljno zabrinjavati.Molila bih Vas savjet
što učiniti,kakve pretrage napraviti da se otkrije
od čega to dolazi.Ne nosim nakit oko vrata niti
bilo što da bi izazivalo reakciju.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Lp

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,
moglo bi se raditi o promjenama koje zovemo pityriasis versicolor, a koji je ustvari infekcija kvasnicama, a dijagnosticira se obasjavanjem WOOD lampom. Primjena masti i krema može pogoršati stanje kože, te se koriste nemasni preparati. Konkretno ketokonazol emulzija i sl.