Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Gljivice

Leuska

Poštovani,

Zanima me kolika je šansa za prijenos gljivica? Naime sestra ima gljivice na preponama, a ja kao hiophondar se grozim na gljivice, te denzinficiram sve moguće(ne dijelimo posteljine,rucnike,cesljeve i sl). Šta još mogu učiniti da spriječim prijenos?

Unaprijed hvala,
Srdačan pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,

šansa nije velika ukoliko nemate negdje ozlijedu na koži pa da dođe u direktan kontakt.
Preporučam da sestru uputite na pregled dermatologa i da liječi njezino stanje.