Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići na licu kod 9-godišnje djevojčice

JO81

Poštovani,
Mojoj djevojčici od 9 godina prvo su se pojavile milije (tvrdi bijeli prištići) na nosu koji nikako da prođu. Potom su joj se pojavili sitni prištići (obični sa bijelim vrhom) na području brade i čela. Što preporučujete za čišćenje lica s obzirom na njene godine?
Hvala!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
za milije je najbolje posjetiti medicinskog kozmetičara koji će napraviti stručnu mehaničku ekspresiju milija.
S obzirom da se akne razvija u pubertetu, preporučam pregled pedijatrijskog dermatologa da procijeni da li se stvarno radi o akne ili je riječ o nečemu drugome. Za čišćenje lica mogu se koristiti gelovi za umivanje lica od dermokozmetičkih tvrtki.