Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kondilomi u anusu

Sinko

Poštovani,
Ja sam imao danas pregled kod dermatologa zbog kondiloma koji su se pojavili na području anusa, te koliko sam ja uspio vidjet i u samom anusu.
Dobio sam uputnicu za bolnicu.
Na uklanjanje, operaciju kondiloma. Nešto mi je spominjao elektro lasersko rezanje. Neznam, bio sam u šoku.
Mene zanima ako mi možete u kratkim crtama reći kako to izgleda? Koliko traje oporavak. Kakva anestezija se dobiva. Pomalo se bojim. Imam 30 godina

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
vanjski kondilomi se rješavaju krioterapijom tekućim dušikom i termokauterizacijom ili lokalnim preparatima.
Unutarnji kondilomi su u domeni kirurga. Anestezija je najvjerovatnije lokalna, a oporavak nije dug, ali za pojedinosti se obratite kirurgu koji će tretman izvesti.