Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kosa

ioi

imam jako suhu i oštru kosu .Kad ju operem jako ju je teško oblikovati pa ju perem jedamput tjedno .Svakodnevno ju oblikujem gelom .Uz to imam i perut.koristim fructis za suhu kosu već duže vtemena ali mislim da nije jako učinkovit-ostali proizvodi su mi još lošiji.što mi savjetujete

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Za suhu i oštru kosu treba koristiti regeneratore i omekšivač za kosu, no zbog prisutne prhuti dobro bi bilo provesti kuru liječenja s šamponom koji ima antimikotičko djelovanje. Tijekom barem 3 tjedna treba koristiti Oronazol šampon ili Orungal ili Selsun, a nakon tog razdoblja bilo bi potrebno primijeniti Head&Shoulders šampon 2x1, odnosno od L'Oreala ili drugog proizvođača koji imaju šampon i regenerator u jednom proizvodu. tržište je puno takovih preparata.