Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kosa, koža

Brane

Postovani,
Imam 35 godina i u zadnjih nekoliko problem sa velikom peruti kože glave, čak mi se i kosa prorešuje. Pokušao sam sa raznim preparatima ali bez uspeha. Sta mi savetujete_ Hvala

prof dr Jasna Lipozenčić

Perutanje na kapiliciju (glavi) može biti posljedica prisustva kvasca P. Ovale. Potrebna je mikološka obrada u Centralnoj mikološkoj stanici RH Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Zagreb, Šalata 4.
Nakon verifikacije uzročnika, primjeniti antimikotički losion u kombinaciji s keratolitikom.