Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

neurodermitis

megi

Pojavio se je unazad 5 godina. Kožu redovito održavam kremama ( Linola fett N, bepanthen losionom, eucerin ) a u lošim fazama sa Elocom kremom. Unazad 1 godinu pojavila mi se "prhut" na koži vlasišta koju nikako da odstranim ( koristim Elocom losion) te periodično ispadanje kose ( na 2 mjesta promjera cca. 1,5 cm ).
Istovremeno se pojavilo povremeno crvenilo na licu koje je ili u obliku fleka ili zahvati kompletno lice.
Molim Vas stručno mišljenje o navedenim tegobama, prognoza izlječenja te terapija.
Unaprijed hvala na pomoći.

Prof dr Jasna Lipozenčić

Prema Vašem opisu radi se o atopijskom dermatitisu (neurodermitis je stari termin). Neznam koliko imate godina, jer bih Vam prognozu bolesti mogla točnije odrediti. Savijetujem provesti Prick i epikutani test po nalazima kojih ćete moći izbjegavati alergene na koje ste senzibilizirani. Karencija alergena (izbijegavanje) je preduvijet poboljšanja bolesti.