Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Pitanje za dr. Lipozenčić

Darko

Doktorice Lipozenčić,
u jednom vašem odgovoru spominjete komercijalne preparate za liječenje psorijaze: dithranol i antralin.
Kako i ja imam psorijazu (koljena, laktovi, zglobovi na rukama) pokušao sam u ljekarnma naći navedene preparate, no bezuspješno. Molim vas da mi pomognete savjetom gdje mogu nabaviti dithranol ili antralin.
Hvala !

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Ditranol i antralin su generička imena lokalnih pripravaka kojih nema na našem tržištu. Prije terapije ovim preparatima trebali biste se obratiti u Ambulantu za fototerapiju Klinike za kožne i spolne bolesti na Šalati, gdje će se nakon pregleda utvrditi da li je vaš oblik psorijaze pogodan za liječenje ovim pripravcima, te u slučaju da je izdati će vam se recept s kojim ćete lijek moći nabaviti u inozemstvu.