Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

prist

NINNA

imam jedan problem,a to je da sam na vanjskoj strani velike usne napipala 'prist',velicine manje od zrna graska kao koji je crven,mozda se upalio korijen dlake ?jer mi se to vec dogadjalo,ali ne na tom mjestu,obicno bih namazala preko noci mascu 'chloramfenicol-za oci' i proslo bi,sto da radim sada?
unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

prof dr Jasna Lipozenčić

Potreban je pregled u Venerološkoj (STD) ambulanti Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF , Šalata 4 ili kod ginekologa. Može se raditi po Vašem opisu i o upali Bartolinijeve žlijezde. Potrebna je mikrobiološka obrada obriska "prišta" s antibiogramom, kako bi se moglo provesti ciljano liječenje, a ne primjenjivati chloramphenicol mast za oči.