Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Promjene na kozi penisa

Nedo1957

Saljem fotografiju i molim vas da mi kazete o kakvim se ovo promjenama na kozi penisa radi. Pokusao sam lijecenje Canestenom ali imam utisak da se nakon tri dana stanje pogorsalo pa sam prekinuo. Pazim na higijenu, imam jednu seksualnu partnerku. Ona je posljednjih mjeseci imala problema, koristila je vaginalete ali ja nisam osjecao nikakve tegobe do unazad desetak dana. Dugo vremena smo koristili Durexov gel ali posto je partnerki postao iritantan posljednjih mjesec dana koristili smo Baby ulje.

Fotografija: http://www.upslike.net/imgdb/DSC00016-fe80b1.jpg

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vidim znakova bolesti na fotografiji. Ipak, ako bi Vas nešto brinulo, javite se dermatovenerologu.

c-192

Pozdrav.

Već duže vrijeme mi kožica penisa ima čudnu bijelu boju. U početku je bila samo na vrhu kožice uz glavić, no u posljednje vrijeme se širi. Možete li mi na osnovu fotke reči o čemu je riječ?

http://www.upslike.net/imgdb/DSC_0132-5c367c.jpg
http://www.upslike.net/imgdb/DSC_0133-821161.jpg

Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o bolesti lichen sclerosus et atrophicus. Obavezno se javite dermatovenerologu zbog definitivne dijagnoze i liječenja.

denim93

izvinite iz onog nabora gore na slici sto ste rekli da je normalan mi nekad curi krv sto se nalazi u mokracnom kanalu jel to opasno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije.

samojako123

Poštovani! Neki dan mi se koža kao "naborala" ( na penisu )... kada je povučem dole ide malo teže no kada vratim, ako nije "dovoljno mokro" ona se na glaviću nabora i kao da se vanjski dio kože nabora za glavić i treba malo truda se se potegne prema gore, po cijelom glaviću, što bi to moglo biti, je li opasno?
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je ok. Ništa nije potrebno.

Bbb111

Postovanje! Na kozici penisa mi se pojavila smedja otkica otprilike 1 mm velicine! Nalikuje mi na madež,ne znam što poduzeti po tom pitanju!....Ne vidim nacin kako poslati fotografiju molim pomoc lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu ne radi se o nečemu što bi Vas zabrinjavalo niti zahtjeva liječenje.

Milan742

Doktore,
Pojavilo mi se nesto kao crveno na samom otvoru glavica u unutrasnjosti kanala pri vrhu ne svrbi me ne pece nikakvih poteskoca nemam ni kad mokrim sta bi moglo biti moram li se obratiti doktoru ili je prolazno. I smije li se imati seksualni odnos ili da sacekam da prodje?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji i zbog toga ne trebate kod liječnika. U tom slučaju možete imati i spolne odnose. Mažite Bepanthen kremu.

luka24031987

pozdrav, prije dva tjedna na vrhu penisa koža mi je promijenila boju, postala je bijela (oko 0,5 cm) i svrbi me oko kapilare koja prolazi sa lijeve strane, šta bi moglo biti??

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći o čemu je riječ.

silveklani

Postovanje vec godinu dana stalno mi se pojavi zuckasta boja na glavicu na glavicu i nestaje skroz i onda opet i tako stalno nista me ne boli ni ne svrbi sve je u redu jel mozda bi mogli znati o cemu je rijec hvala vam

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet ne mogu točno reći o čemu je riječ, ali vjerojatno se ne radi o nečem što bi trebalo liječiti.

Milan88

Poštovani, imam problem na kožici penisa pošto mi se pojavilo nešto belo. Nije nikakva izraslina ili bilo šta već kao da je taj deo kože zabledeo. Inače nemam problema sa svrabom i mokrenje mi je normalno. Imao sam bolove u predelu trbušnih mišića ali čini mi se da je to baš povezano sa mišićima pošto sam prestao sa teretanom i bol polako prestaje a mazao sam gel kremu koja služi za bolove i na njenom uputstvu piše da se ne maže preko otvorenih rana i izbegava kontakt sa očima pa sam pomislio da nema neke veze sa kožicom pošto je i ona sluzava poput očiju. Ovo belo se pojavilo baš u periodu kada sam mazao trbuh ispod pupka sa tom kremom. Da li znate o čemu je reč? Mogu i fotografiju da pošaljem samo ne znam kako.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju onoga što ste napisali, ne mogu Vam reći o čemu je riječ.

hiper

Postovani doktore. Molim vas pomozite mi. Imam 29 god i na penisu su mi se pojavile bijele bubuljice veoma male. To ranije nijesam imao. Ne svrbe me. Odvratno izgledaju. Ne umijem sliku da ubacim.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći o čemu je točno riječ, ali je možda riječ samo o normalnim žlijezdama. Ipak, ako ste zabrinuti, javite se liječniku.