Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Psorijaza - pomoć

Darko

Doktorice Lipozenčić,
u jednom vašem odgovoru spominjete komercijalne preparate za liječenje psorijaze: dithranol i antralin.
Kako i ja imam psorijazu (koljena, laktovi, zglobovi na rukama) pokušao sam u ljekarnma naći navedene preparate, no bezuspješno. Molim vas da mi pomognete savjetom gdje mogu nabaviti dithranol ili antralin.
Hvala !

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Dithranol i antralin su generički nazivi lokalnih lijekova koji se mogu primjenjivati u nekih od oblika psorijaze. Preparata nema na našem tržištu već ih je potrebno nabaviti u inozemstvu. S obzirom da svaki od oblika terapije nije pogodan za terapiju ovim pripravcima, prije početka terapije trebali biste se obratiti dermatologu. S obzirom na dijagnozu, savjetovala bih da se javite u Ambulantu za fototerapiju Klinike za kožne i spolne bolesti na Šalati.