Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Smeđe mrlje i tragovi po koži

Mely123

Poštovanje,

prije 3 tjedna su mi se na podlaktici jedne ruke pojavile smede mrlje,malo ispod zgloba.
Na jednom djelu je jače izražena,okruglasta,pa se širi niže u tragovima u sve svijetlijoj nijansi smeđe.
Neboli,ne svrbi.Da nisam vidjela,nebi ni znala da je tu.Nisam se lupila niti išta sl.
Što bi to moglo biti,te kako već ovako dugo traje,a ne povlači se.

Drugi problem,je taj da me svrbi koža oko anusa.
To sam imala i prije par god,radila sam test na enterobius vermicularis,bio je neg.
Dr mi je dala kortikosteroidnu kremu i tad je svrbež nestao.
Sad se opet nakon par godina pojavio.
Ja sam sama na svoju ruku otišla u ljekarnu i uzela blagu kortikosteroidnu kremu(0,5% cortizon), mazala par dana.
Svrbež se smanjio na par dana i opet vratio.
Evo sad je od tog prošlo već 2 mj i još traje.
Nezz što mi preporučate?

Hvala i Lp

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
preporučam Vam pregled kod spec. dermatovenerloga.