Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

svrbež nakon tuširanja

Željko

Unazad nekoliko godina, u jesen, nakon tuširanja osjećam jak svrbež po nogama i trbuhu. Svrbež je toliko jaka da graniči s bolom. Traje 15-20 min i nakon toga potpuno prestaje. Zna potrajati do dva mjeseca.
Kad odem na solarij, svrbež se smanjuje na nekakvu podnošljivu granicu, ali se nakon 7-10 dana ponovo pojačava. Mislim da mi se to počelo pojavljivati unazad 6-7 godina od kada svako proljeće prije izlaganja suncu idem na solarij. Pokušao sam se mazati kremama, uljima, puderom... ali svrbež ne prestaje. Unaprijed hvala na odgovoru.

Prof. dr.sc. Jasna Lipozenčić

Svrbež kože može se javljati zbog različite uzroke. Savjetujem laboratorijsku obradu u kojoj će se analizirati stolica, funkcija jetre, šećer u krvi i drugo, te učiniti neurološki pregled i pregled dermatologa.