Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Upaljen pupak

AnamariaChuck12

Pozdrav,prije par dana primjetila sam da mi je pupak nabubrio(izgleda kap izraslina).Bila sam u doktorice,rekla je da je samo upala i dala mi je kremu Betrion.Nakon dana mazanja primjetila san da se ugnjojilo,da je krvavo i na jednom mjestu izgleda kap da je puklo i izlazi nesto bijelo,dali je to normalno ili moe biti nesto?Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je riječ o blažoj bakterijskoj infekciji, Betrion bi trebao pomoći. U tom području, moguće su i druge infekcije (npr. Candidom) te bi u tom slučaju terapija bila druga.

Ines1990

Poštovani,

s obzirom da imam uvučen pupak, povremeno ga očistim kokosovim uljem i štapićima za uši, međutim zadnja 2-3 dana povremeno osjetim svrab, blagu neugodu i bol u pupku prilikom nekih pokreta i primijetila sam žućkast (osušeni) iscjedak iz pupka i manju krasticu. Da li je riječ o infekciji, postoji li neka mast ili prašak koji bih mogla koristiti bez recepta ili je neophodan pregled ljekara?

Lijep pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
moguće da je došlo do blage infekcije pa možete primijenjivati antibiotsku mast (npr. mupirocin) ili antibiotski prašak.
Ukoliko se nakon 7-10 dana promjene ne povuku, preporučam pregled kod liječnika.