Kardiologija

Arestus cardiorespiratorius

little_fish

Poštovani,
Hvala Bogu nemam nekakvih zdravstvenih problema, ali imam jednu stvar koja me godinama pati,
majka mi je umrla pod totalno ne razjasnjenim okolnostima, danas savrseno zdrava
zena, bez ikakvih problema, ujutro joj nesto nije bilo dobro, otac ju odvezao na hitnu, odakle su je
vratili kuci, na putu prema kucu, majka je umrla, a na njihovom papiru stoji:
Hypotensie arterialis protrachens. Shock e causa ignota. Arestus cardiorespiratorius.
ne znam sto se tocno moze dogoditi toliko lose u tako kratkom vremenu da tako tragicno zavrsi.
Ne trazim nikakvu pravdu niti prozivam nekoga, samo bih zamolila da mi probate pojasniti
sto bi tocno sve ovo znacilo, jer svemoguci google nesto tako cjelovito ne daje.

Hvala Vam unaprijed

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Postoji nekoliko češćih bolesti koje mogu ići s naglom smrću. Točan odgovor Vam, naravno, ne mogu dati jer je to premalo podataka, ali moguća je zloćudna aritmija klijetki (fibrilacija ventrikla), što je najčešći uzrok nagle srčane smrti, zatim plućna embolija, infarkt srca, moždani udar itd.