Kardiologija

da li ima razloga za zabrinutost

milos2244

Postovani patim od venskog odliva sto mi zadaje probleme sa potencijom pa mi je urolog dao da pijem cialis ili levitru od 10mg, prvo sam pio cialis i desavalo mi se da te veceri i tokom sutrasnjeg dana imam povisen pritisak gornji izmedju 130 i 140 i donji oko 80-85 sa glavoboljom, a normalan mi je oko 120 sa 70, a isto je i sa levitrom pa me interesuje da li je to stetno posto u proseku popijem 2 doze nedeljno sto znaci da 2-3 dana nedeljno imam te tegobe. Imam 20 godina i nemam nikakvih kardivaskularnih oboljenja jer sam bio na sve preglede(ekg, holter, eho srca, test opterecenja). Hvala unapred

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Po onome što opisujete, vi imate nuspojave lijeka. Posebnog razloga za zabrinutost nema, budući da ste naveli da su svi neinvazivni kardiološki nalazi bili uredni. Morate procijeniti korist od lijeka i omjer prema nuspojavama, pa odlučiti da li ćete ga dalje uzimati ili ne. Inače, vjerojatnost pravih problema s potencijom u vašoj bi dobi ipak trebala biti jako mala.