Kardiologija

Nešto bezopasno ili...?

haiNeko

Bok! Imam jedno pitanje. Moj dečko (18) je bio na pretragama i nisu mu našli ništa na srcu (čak ni šum), ali njega nekada zna presjeći oštra,uglavnom kratka bol u prsima, u predjelu srca. To mu se zna dogoditi kada je jako uzbuđen (nekolicinu puta mu se to dogodilo tijekom seksa). Ta bol je neperiodična; zna proći i po dva mjeseca da se ništa ne dogodi, a onda ga opet probode dva-tri puta u tjedan dana. Nitko iz njegove obitelji nema nikakvu srčanu bolest, a on sam odličnog je zdravlja. Molim Vas, odgovorite čim prije, zaista me to brine. Hvala!

haiNeko

Molim Vas da mi što prije odgovorite, jer se sinoć ponovila takva epizoda (ležali smo i pričali), samo što je ovaj put bilo dulje i snažnije. Nakon tog ''napadaja'', dečko mi je rekao da mu je na trenutak bilo jako hladno. Poslije mu je opet bilo odlično.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Teško je reći; navedena tegoba je dosta nespecifična, nejasna. Svakako treba pogledati EKG, ultrazvuk srca, ergometriju (test opterećenja) i Holter EKG-a. Ako bi ti svi nalazi bili OK, onda je šansa za neku ozbiljnu situaciju na srcu minimalna.