Kardiologija

Holter ekg HITNO!

giova

molim vas ako bi mi objasniti nalaz mog holter ekga jer imam tek termin za 2 mj kod kardiologa i strah me da nešto nije u redu jer me je doktorica opće prakse uplašila rekavši mi da mi je nalaz strašno loš.
Imam 23 godine, 55kg i holter ekg mi je preporučen jer nisu znali od čega mi dolaze vrtoglavice.
Tijekom 22sata i 29min analizirano je 105193QRS kompleksa
osnovni ritam tijekom snimanja je sinus ritam
srčana ferkvencija se kretala od 50/min (1:58h) do 156/min (u 7:26h) ,prosiječno 78/min
zabilježeno 152 SVES od toga 10 parova
bilo je 2x sinus bardikardije i 274x sinus tahikardije ukupnog trajanja 1 sat i 40 min
najveći RR interval je iznosio 1,2 sec u 21:01 h
Analiza ST spojnice je nepouzdana.
Zahvaljuje unaprijed na odgovoru. Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Opisani nalaz je praktički uredan.

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.