Kardiologija

imam problem

luda klompa

Poštovani!
Prije tjedan dana pozlilo mije na poslu, osjecala sam laganu vrtoglavicu, mucninu u zelucu i hladne ruke i noge...odlazim kod lijecnika sumnjajuci na tlak, ali on govori da je tlak 130/80 u redu, sutradan odlazim kod svoje lijecnice koja mi mjeri tlak 140/90 ali se tada osjecam dobro, propisuje mi Piramil najslabiju dozu da pijem svaki drugi dan jer sam i u trudnoci imala tlak........Nakon nekoliko dana ponovno mi nije bilo dobro, bol u zelucu, osjecaj mucnine i sveopce slabosti...izmjerivsi tlak bio je 130/107 otkucaji 105....to je prestalo, nakon par minuta tlak pada na 115/70..otkucaji oko 100....ponovno odlazim kod lijecnice prateci tlak koji je bio dosta nizak 115/70......izvadila sam krvnu sliku koja je uredu, željezo i glukoza uredu...nisam vadila masnocu i trigliceride..., šalje me i na hormone štitnjace koje su sve b.o. propisuje mi xanax.......
Ja sam zabrinuta jer imampovremene epizode gore opisane...ponekad me uhvati panika...nakon popijene tablete xanaxa stanje u smiri, piramil mi je maknula.....
Molila bih vas što bi vi mi preporučili od daljnjih pretraga jer sam vrlo zabrinuta.....Napominjem imam 34 godine, rodila blizance, bila na preparima i ormidolima dio trudnoce, 2 puta u opcoj anesteziji...problem sa reproduktivnim hormonima i koristim terapiju Triseqensa ne bas redovito jer nemam cikluse bez terapije......
Puno hvala na odgovoru!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Prema opisu događaja, malo je vjerojatno da se radi o nekom ozbiljnom srčanom problemu. Ipak, potrebno je učiniti osnovnu obradu, koja je jednostavna, brza i vrlo učinkovita. Ultrazvuk srca i Holter EKG-a, uz prethodni ciljani razgovor i uvid u dosadašnje nalaze koje imate dat će odgovor na pitanje da li je stvarno potrebna neka ozbiljna terapija ili daljnji postupci.

akisason

Poštovani,

majka je prije cca mjesec dana obavila scintigrafiju srca. U nalazu je liječnik prepručio da se obavi pretraga pod nazivom radionuklidna ventrikulografija. S obzirom da je jako klaustrofobična (i scinigrafiju ja jedva izdržala) zanima me da li i ova pretraga ima isti tijek kao i scintigrafija odnosno da li uključuje snimanje gama kamerom. Molim Vas ako bi mi mogli opisati kako se ta pretraga izvodi, jer majka je jako uplašena i bojim se da nebude mogla izdržati još jedno snimanje gama kamerom. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Premalo podataka. Koja je indikacija za scintigrafiju, kakvi su drugi nalazi, to vjerojatno uopće nije potrebno raditi...

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.