Kardiologija

Sinusna tahikardija, učestale SVES, zadebljanje mitralnog zaliska

inessa7

Poštovani, imam 22 godine. Unazad 2 godine imam lupanja srca koja su trajala samo po velikim vrućinama, a od prije 4 mjeseca su učestala. Štitnjača je u redu, krv je u redu, slika pluća i srca je u redu, holter EKG-a pokazuje sinusnu tahikardiju, učestale SVES. Otkucaji min. 43 (dok sam spavala), max. 165 (hodala). Liječnik me uputio na UZV srca, a isti pokazuje zadebljanje mitralnog zaliska (koje ne utječe na funkciju srca), također liječnik kaže da moje srce radi jako neobično, i ne vidi razlog tome. Trebam ponoviti holter EKG-a, i zatim predlažu elektrofiziološko ispitivanje srca. Molim Vas da mi objasnite koji bi mogli biti razlozi takvih loših nalaza, i trebam li se pripremiti na nešto što je opasno? Lijep pozdrav!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Premalo za elektrofiziološko sipitivanje, vjerojatno Vam ne treba ništa. Preporučam pregled aritmologa.

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.