Kardiologija

kolesterol

iskrena

Poštovani! Zanimaju me ove vrijednosti za majku 55. god. jer ne znamo šta koji znači, kOLESTEROL 6,81, LDL 4,36, HDL 2,07, NEUTROFILNI GRANULOCITI 1,98, te LIMFOCITI 1,08, hvala

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Vaša majka ima povišen kolesterol Pitanje je dijete i nakon toga se ev može diskutirati terapija statinom kao tzv primarna prevencija (što ovisi i o drugim podacima koje nisu navedeni). Savjetujem kratki pregled kardiologa.