Kardiologija

Povišena vrijednost CK

fljubic

Imam 66 godina, a iz anamneze navodim sljedeće:
2001. god.; Operacija vilice, ''cista mndibula''
2004. god.; Operacija ''Coagulatio pl. ventr. bil. uum laser CO2'', Hypertropphia plicarum ventricularium bil
2006. god.; Infarctus myocardii (stemi) parieetis inferioris ac. Fibrinolysis facta,
2006. god.; (PCI RCA cum stenti 3x), Ugradnja Apolo stent-a 3,0/23mm sa 16 ATM u distalnu leziju i Aplo stent-a 3,0/14 u proksimalnu leziju, a zbog disekata u proksimalnu leziju ugrađen je još jedan Apolo stent 3,0/9. (desna koronarna arterija),
2008. UZV Abdomena; obostrana nefrolitijaza, u srednjem odsječku desnog bubrega 4-5 mm i u kaudalnoj polovini lijevog bubrega 5 mm (nema znakova zastoja); Umjereno uvećana jetra, inhomogena s arealima masne inflitracije bez vidljivih žarišnih lezija
2011. god.; Transuretalna resekcija prostate (u OET anasteziji),
2012. god.; Dopler karotida: manje ats promjene karotidno, Štitnjača u LR lateralno do ACC sin hipoehogeni čvor moguće i gusta cista 13 mm promjera
Od lijekova uzimam sljedeće: Zyllt 75 mg 1 x 1; Carvetrend 3,125 mg 2 x 1; Tritace 1,25 mg 1 x 1; Inegy 10/10 1 x 1; Cardiopirin 100 mg 1 x 1 (svaki drugi dan); Avodart 0,5 mg 2 x 1; Omnic 0,4 mg 2 x 1.

PS! Do 05.07.2011. godine uzimao lijek ''Stateks'' 20 mg, a po preporuci liječnika počeo uzimati ''Crestor'' da bi se smanjile vrijednosti CK u krvi. Nakon mjesec dana (pošto se CK još više povećao s 400 na 450) umjesto toga lijeka počeo uzimatii ''Inegy''. Vrijednosti CK nakon toga malo su se smanjile (266 i 256), a zatim opet povećale koliko imam i sada (406)

Pitanje! Što trebam činiti da bi se smanjila vrijednost CK. Pozdrav i hvala

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Pitanje je doze Inegy-a. Treba pokušati s najmanjom dozom (10/10), pa kontrolirati kolesterol i CK, AST, ALT, te vidjeti dalje.