Kardiologija

HOLTER ?!?!

Zchaba

Poštovani,

nedavno sam obavila HOLTER monitornig i ECHO. Nakon dobivenih nalaza, internistica mi je rekla kako želi da idem kardiologu i, iskreno, to me uplašilo. Nije mi objasnila što na mojim nalazima stoji pa bi Vas molila da mi vi pojasnite.

HOLTER:
Monitoriranje je provedeno tijekom 1437 min i reg. su: 112173 srčana ciklusa. Trajno se registrira sinus ritam prosječne frekvencije 84/min. Min. frekvencija bila je 47/min, dok je maksimalna bila 165/min.
AV kondukcija: uredna
Finalna oscilacija: ST-J uzlaznog toka do-1,5mm
Ventrikulska heterotopija: predstavljena je s 189 pojedinačnih VES
Supraventikulska heterotopija: predstavljena je s 12749 SVES; supraventikularnih bigeminija registrira se 46, supraventikularnih trigeminija registrira se 1093

ECHO:
Dijagnoza: I49 - ostale srčane aritmije
Zaključak: Valvule nisu morfološki značajnije promijenjene, bez evidentnih znakova eventualnog prolapsa MVe. Kavitarne dimenzije u fiziološkim granicama. Miokard uredne debljine, snažna tonusa, sinhronih kontrakcija. Patoloških intrakardijalnih tvorbi se ne vidi. EF uredna. Perikard b.o.
COLOR DOPPLERom blaga, tek u tragu MR (pri pojavi učestalih ES MR max. do +1)

Svi ostali nalazi su mi uredni, osim bilirubina koji je blago povišen, a tako je i kod ostalih članova obitelji.

Stara sam 27 godina, dobrog zdravlja, fizički aktivna (puno se krečem, vozim bicikl, nekoliko puta tjedno trčim), ne pušim (nikad ni nisam), vrlo rijetko pijem alkohol i niakd nisam osjetila nikakve tegobe.

Puno Vam hvala,
(lažno?) Zabrinuta

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ovi su nalazi zapravo dosta dobri, SVES nisu razlog za zabrinutost. Nije loše razgovarati s kardiologom, koji će vas po svoj prilici kad vidi nalaze isto umiriti.