Kardiologija

myocardiopathia

Darko442

poštovani molio bih da mi objasnite nalaz, zadnji nalaz kardiologa je;
glava:BO, thorax:uredan, pulmo:vezikularno disanje, cor: akcija srca ritmična,tonovi glasni,nema patoloških šumova., abdomen:iznad razine prsnog koša,stijenka adipozna,bez patoloških rezistencija., extrem.:bez edema., RR:151/105 mmHg
pretrage: EKG:sinusni ritam 75/min, hipertrofija i opterećenje lijeve klijetke, negativan T l,ll aVL,V4-V6.
UZV srca: LVD 57 LVS 36 LA 44 AO 40 IVS 15 SSLV 13 EF 64 %
umjereno uvećanje lijeve klijetke,lijeve pretklijetke i dilatacija aorte.Simetrična hipertrofija stijenki lijeve klijetke.Globalna sistolička funkcija srca očuvana.Valovularni aparat morfološki uredan.Dopplerom nema značajnijih patoloških brzina protoka krvi,osim tragova mitralne regurgitacije.
Dijagnoza:HYPERTENSIO ARTERIALIS ESSENTIALIS MYOCARDIOPATHIA HYPERTENSIVA ADIPOSITAS COR COMPENSATUM
Terapija:CONCOR COR 5 mg;LORISTA 50mg;NORVASC 10 mg;PHYSITENS 0,4 mg, po 1 tableta dnevno
Mišljenje:Radi se o mlađem čovjeku s poznatom hipertenzijom zadnjih 6 g.Klinički status,EKG,te UZV srca ukazuju na hipertenzivnu i početnu dilatacijsku,globalno kompenziranu miokardiopatiju.Dalje se preporuča neslaniji režim prehrane,te provjere tlaka krvi.taj nalaz sam dobio kod privatnog kardiologa krajem 2009.god.u međuvremenu sam ostao bez posla pa tako nisam dalje niti kontrolirao stanje,izbjegavam pretjeran unos soli,redovno primjenjujem terapiju,mjerim pritisak,ali uvijek se kreće oko150-160/100-120 mmHg uz povremene eskalacije do 180/140.imam 42 godine,180 cm i znam da je previše ali nema pomoči 116 Kg s time da sam lane skinuo 11 Kg.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Mislim da Vam u nalazu sve lijepo piše. Ako imate ponovno neke smetnje, ponovite pregled i nalaze.

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.