Kardiologija

nalaz ultrazvuka srca

silvija.h1@

Molim vas da mi pojasnite nalaz od kćeri.
-Ultrazvuk srca uredna segmentalna građa srca,uredni kontinuiteti septuma,normalni kaviteti,uredna funkcija atrioventrikularnih valvula,minimalna trikuspidna i mitralna insuficijencija,uredna kontraktilnost miokarda,nema hipertrofije ventrikula,MIOKARD LIJEVE KLIJETKE JE APIKALNO PRORIJEĐEN S DUBLJIM RECESUSIMA,APIKALNO SLABIJE KONTRAKTILNOST,nema subaortalne stenoze.Aortalna valvula trikuspisna,uredne brzine protoka u ascedentnoj aorti i pulmonalnoj arteriji,nema duktusa Botalli,nema koarktacije aorte.Ne nalazi se intrakardijalnih tumorskih tvorbi,nema perikardijalnog izljeva.

Dijagnoze su Recidivajuće sinkope,recidiv. epi napadaja susp.,glavobolje,složene febrilne konvulzije u anamnezi, spongiformna kardiomiopatija u opservaciji.

unaprijed se zahvaljujem

silvija

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Nalaz je zapravo uredan, malo nejasan u nekim segmentima.

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.