Kardiologija

zamjena mitralne valvule i mri nadbubrega

bojana1

Poštovani, preporučeno mi je da uradim MRI nadbubrega a inače sam prije 4 godine imala operaciju na srcu tj. posjedujem vještački zalizak na srcu kao i metalne kopče kojima mi je povezan grudni koš nakon operacije. Da li je moguće da uradim MRI nadbubrega i da li to može prouzrokovati neku štetu mom organizmu a posebno sam zabrinuta za srce. Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

MR se kod ove dijagnoze može učiniti.

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.