Kardiologija

Nakon ugradnje pejsmejkera

ivonamarija77

Postovani, pitanje je vezano za mog oca on je 1949 godiste. Prije mjesec i pol dana ugradjen mu je pejsmejker. Od tada

je stalno malaksao i pospan, po cijeli dan provede dremajuci a ponekad i u bas cvrstom snu. Prije nije imao ovakvih

problema.
Zavrsna dijagnoza mu je : Cardiomyopathia ischaemica dilatativa compensata I42 . Status post infarctum myocardii

I24.1 Thrombus ventriculi sisnistri 123.6 . Insufficientia renum chronica gradus III N18 ; Phneumothorax lat.sin

iatrogenes J.93
Operacija: Implantatio pacemaker Medtronic Maximo II CRT-D (ICD-CRT), electrodae endocardialis ventricularis

Medtronic Sprint Quattro 6947 , atrialis St Jude Medical Isoflex 1948 et electrodae sinus coronarius St Jude

Medical Quickflex XL 1158T
Lekovi: Analgetika pp, Dilatrend 2x6,25mg, Prilinda 1x1,25 mg Ranisan 2x1 tbl , Dilacor 1/2 tbl 6 dana u nedelji 1

dan pauza, Himekromon 2x1 tbl, Alfa D 1x1 tbl, za 3 dana vratiti Cardiopirin a 100mg i poslije skidanja konaca

uvedena oralna antikoagulantna terapija.

Zanima me sto je uzrok njegove stalne malaksalosti? Kao i da li je moguce to sprijeciti i vratiti ga normalnom

zivotu tj budnosti preko dana? Moram da napomenem i da zbog problema sa bubrezima i žuči koju je bilo zbog

sveopćeg stanja nemoguce operirati u nemogucnosti da jede voce i povrce jer mu to izaziva napade, a i sam

nefrolog je dao jako striktnu dijetu zbog insuficijencije oba bubrega.

Hvala!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Uzrok malaksalosti je u rpvom redu osnovna bolest, tj. vrlo izražena slabost srčanog mišića. Ugrađen mu je vrlo sofisticirani uređaj, čiji se maksimalni učinak u smislu poboljšanja nekada ne vidi odmah; takve pacijente je potrebno nekoliko puta nakon ugradnje kontrolirati, podesiti određene parametre i pod kontrolom posebne vrste ultrazvuka srca, kako bi se iz aparata izvukao maksimum. Ipak, čuda se ne mogu očekivati, iako su moguća značajna poboljšanja. Detaljan odgovor na ovako kompleksna pitanja ipak je najbolje moguće dati pravim pregledom bolesnika i nalaza uživo.